15. listopadu 2016 16:04 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zážitek z totalitní doby? Praha chce plakáty varovat před nepoctivými taxikáři

Je libo zážitek z totalitní doby? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Je libo zážitek z totalitní doby? | foto: Lidovky.cz

PRAHA Praha chce varovat zahraniční turisty před nepoctivými taxikáři pomocí plakátů. Přirovnává je k expozici z muzea komunismu nebo nabízí „nejdražší jízdu na světě“. V okolí hlavního nádraží a Pařížské a Dlouhé ulici by se měly objevit v prosinci, řekla v úterý primátorka Adriana Krnáčová (ANO) na tiskové konferenci po jednání rady.

„Existuje tu organizovaná skupina, která kazí jméno jak Praze, tak i všem poctivým taxikářům. Svou činnost mají založenou na tom, že okrádají turisty. Právě proti nim je ta kampaň vedena a já věřím, že bude mít výsledky,“ uvedla primátorka.

V ulicích plakáty zůstanou do poloviny příštího roku. Pak chce město kampaň s náklady přibližně 120.000 korun vyhodnotit.

Přibližná cena z centra na letiště je 400 korun.
Potřebujete taxík na letiště?

Praha v rámci boje proti nepoctivým taxikářům postihuje i řidiče takzvané smluvní přepravy, kteří jezdí s různými mobilními aplikacemi, ale bez taxametru a příslušného povolení. Město se také snažilo prosadit do připravované novely zákona o silniční dopravě více regulace, například povinnou zkoušku z cizího jazyka. Zvažovalo i speciální registrační značky pro vozidla taxi.

Magistrát už vytipoval riziková místa, kde by chtěl kampaní na turisty cílit,...

Magistrát už vytipoval riziková místa, kde by chtěl kampaní na turisty cílit, například u Karlových lázní, na Staroměstském náměstí nebo na Náměstí Republiky.

Kromě přísnějších postihů pro nepoctivé taxikáře v novele plánuje ministerstvo dopravy zavést postihy pro dispečinky a další zprostředkovatele, kteří činnost taxikářů bez patřičných oprávnění a dalších náležitostí umožňují. Nově jim za to může hrozit až půlmilionová pokuta.

ČTK