Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zdrží se výstavba? Sesuv půdy zavalil rozestavěnou dálnici D8

Stavba dálnice D8 u Řehlovic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stavba dálnice D8 u Řehlovic. | foto: MAFRA – Karel Pešek

ÚSTÍ NAD LABEM Sesuv půdy u Litochovic nad Labem částečně zasáhl rozestavěnou dálnici D8. Podle vyjádření geologa sesuv bezprostředně neohrožuje obec.

Masivní sesuv půdy byl na ploše zhruba 400x600 metrů. Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana musely hasičské jednotky do jinak nepřístupného místa dovézt geologa.

ČTĚTE TAKÉ:

V obci, která leží u Labe mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi na Litoměřicku, je asi 77 objektů. Místo předali hasiči zástupcům firmy Eurovia.

"Zjišťujeme, co je příčinou sesuvu. Zcela určitě ale není příčinou naše stavba," sdělila mluvčí stavební firmy Petra Kučerová s tím, že společnost provádí bezpečnostní opatření, aby k dalšímu sesuvy půdy už nedošlo.

Do jaké míry je rozestavěná silnice poškozená, zatím není možné odhadnout, protože odklízecí práce jsou teprve v začátku. Není ani možné odhadovat, jak se dostavba dálnice kvůli sesuvu zeminy zdrží, doplnila mluvčí.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!
Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!

Kojení je tou nejlepší variantou pro všechna miminka, ale může se stát, že z nějakého důvodu musíte přejít na umělou stravu. Výběr je velmi široký, a tak jsme pro vás nachystali testování se značkou Hami.