7. června 2013 11:14, aktualizováno  11:58 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zdrží se výstavba? Sesuv půdy zavalil rozestavěnou dálnici D8

Stavba dálnice D8 u Řehlovic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stavba dálnice D8 u Řehlovic. | foto: MAFRA – Karel Pešek

ÚSTÍ NAD LABEM Sesuv půdy u Litochovic nad Labem částečně zasáhl rozestavěnou dálnici D8. Podle vyjádření geologa sesuv bezprostředně neohrožuje obec.

Masivní sesuv půdy byl na ploše zhruba 400x600 metrů. Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana musely hasičské jednotky do jinak nepřístupného místa dovézt geologa.

ČTĚTE TAKÉ:

V obci, která leží u Labe mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi na Litoměřicku, je asi 77 objektů. Místo předali hasiči zástupcům firmy Eurovia.

"Zjišťujeme, co je příčinou sesuvu. Zcela určitě ale není příčinou naše stavba," sdělila mluvčí stavební firmy Petra Kučerová s tím, že společnost provádí bezpečnostní opatření, aby k dalšímu sesuvy půdy už nedošlo.

Do jaké míry je rozestavěná silnice poškozená, zatím není možné odhadnout, protože odklízecí práce jsou teprve v začátku. Není ani možné odhadovat, jak se dostavba dálnice kvůli sesuvu zeminy zdrží, doplnila mluvčí.

Lidovky.cz, ČTK