29. listopadu 2014 21:45 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zemanův tým podpořil výstavbu dopravní infrastruktury

Kandidát na ministra dopravy za hnutí ANO Dan Ťok | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kandidát na ministra dopravy za hnutí ANO Dan Ťok | foto: ČTK

PRAHA Problémy, které brání výstavbě dopravní infrastruktury, je potřeba odstranit. Shodli se na tom v sobotu v Lánech účastníci schůzky expertního týmu prezidenta Miloše Zemana. Jde zejména o zákon o zadávání veřejných zakázek a novelu stavebního zákona.

Po schůzce to řekl ministr v demisi Antonín Prachař. Kromě něj byl na zámku v Lánech i budoucí ministr Dan Ťok. „Konstruktivně jsme se bavili o dopravní infrastruktuře, o rozpočtu na výstavbu, Státním fondu dopravní infrastruktury,“ vyjmenoval Prachař. Prezident se zajímal také o vizi nového ministra Ťoka. Všichni účastníci se shodli, že je nutné v příštích letech kontinuálně zachovávat maximum investičních prostředků ve Státním fondu dopravní infrastruktury. Řeč byla i o transevropské dopravní síti (TEN-T).

ČTĚTE TAKÉ:

Sobotní schůzky se kromě prezidenta a ministrů zúčastnil i někdejší ministr Zdeněk Žák, který je prezidentovým poradcem pro dopravu, a Jiří Rusnok.

Prezident ve čtvrtek 4. prosince jmenuje Dana Ťoka novými ministrem dopravy. S Ťokem se sešel už minulý týden v úterý, kdy se déle než hodinu bavili o koncepci v dopravě. Bavili se také o personálních otázkách, prezident tehdy kritizoval příliš častou obměnu lidí v resortu dopravy včetně ministra.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz