Diskuse k článku: Zemědělci budou za týden blokovat dálnice D1 a D5

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 56
  • Poslední: 22.6.2009 10:07
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
22.6.2009 9:29

trestaj neviné

Nechápu, jak se může v těch odborářskejch palicích zrodit nápad, že budou blokováním trestat řidiče za to, že Socani jim nedokázali vyjednat podmínky. Znemožnit dopravu lidí často i za lékařem a do práce. Ať jdou protestovat tam, kde sídlí EU a nebo raději ať jdou do .........Stále jen naříkají. Jednou je teplo, jednou zima, pak moc prší, pak zas málo.

22.6.2009 9:20

až dostanu

na trhu dle sezóny krásnou čerstvou českou mrkev, české brambory, český chřest, česká rajčata a českou cibuli, budu s českým zemědělcem oddaně demonstrovat v jednom šiku

22.6.2009 9:29

Re: až dostanu

Ale to nesmíš jezdit nakupovat do supermarketů :-)

22.6.2009 9:11

Pozor na -AK_

Je nutno upozornit že Asociace Soukromých Zemědělců  -ASZ- se od

této akce distancuje , organizují to socani a bolševici.Určitě  

televize  ukáže  protestujícího troubovitého  soukromého zemědělce ,

ale to je jejich styl. Co můžete čekat od Agrární Komory-AK-

22.6.2009 9:31

Re: Pozor na -AK_

Předsednictvo Asociace soukromých zemědělců tvoří lidé, kteří vymlátili dobytek a dělají jen rostlinnou, příp. nezemědělskou výrobu. Ti se distancovali i od poslední demonstrace před ministerstvem zemědělství, které se však stejně účastnili a na které dokonce vystoupili i soukromí zemědělci - chovatelé skotu.

22.6.2009 8:45

Když kobyla zdechá, tak kolem sebe kope

Současná podoba takzvaných přímých plateb se navíc napříč unií značně liší. Platí přitom, že staré členské státy, které do unie vstoupily před rokem 2004, získávají každoročně více než nové členské státy, mezi něž patří i Česká republika. Zatímco například Řekové získají na hektar orné půdy zhruba 600 eur (více než 16.000 korun), do Lotyšska putuje dokonce méně než 100 eur (téměř 2700 korun). Rozdílné jsou i národní platby, zatímco český sedlák dostává na hektar 46 EUR, rakouský sedlák 228 a německý sedlák 238 EUR.

Základem politiky EU je volný trh, nezasahování do podnikání soukromých subjektů, zákaz podpory státu. V zemědělství tento základní tržní princip neplatí. Žádný výrobce nemůže dlouhodobě fungovat v nerovnoprávných podmínkách. Dřív či později zkrachuje. České zemědělství je ke krachu odsouzeno!

22.6.2009 9:05

Re: Když kobyla zdechá, tak kolem sebe kope

To si ale zemědělci mají vyřídit s ČSSD, která podmínky vyjdnávala.

Už mě unavuje každoroční brekot, ať svítí slunko - špatně, ať prší - špatně.

22.6.2009 9:15

Re: Když kobyla zdechá, tak kolem sebe kope

S tou ČSSD máte pravdu - Špidla to po.ral, jak to šlo. Ale je potřeba si položit otázku - jak je možné, že sama EU ČR nenabídla rovnoprávné podmínky. Tedy jako rovný s rovným. Jak je možné, že se EU chová k novým státům, jako se chovaly koloniální mocnosti k africkým koloniím v 19. století?

22.6.2009 10:07

Re: Když kobyla zdechá, tak kolem sebe kope

Protože neměla proti sobě rovnocenného partnera a tak toho využila. V té tobě jsme lezli EU do pr.... . Byl to takový řitní alpinismus ČSSD. Nedělám si iluze, že kdyby tam byla jiná politická strana tak je všechno OK, ale jen připomínám jak to bylo, než tu někdo začne vyřvávat, že za to může např. Klaus (ten poslední dobou může fakt za všechno)

22.6.2009 8:26

Vážení sedláci!

Zemědělecem je každý,kdo obdělává zem,pole či vinohrad,ale sedlák je ten pravý majitel!Zemědělec jen čeká co dostane a kdo mu zaplatí,sedlák se stará o svůj výdělek sám!Protestujte jak umíte nejvíc,ale silnice není to pravé místo.Na toho viníka vašich potíží to nedopadne,jen rozčílíte ostatní lidi a těžko je dostanete na svou stranu!Zablokujte příslušná ministerstva,třeba obsazením toalet,kávovarů a podobných úřednických míst!Počurané sekretářky,úředník s tlakem v břiše,bez kávy, jedná okamžitě a vstřícně!Veřejnost v takovém případě je okamžitě na vaší straně a s podělaným úřadem nikdo nesoucítí!A co další,vážnější jednání,která asi nikoho moc nenapadají,ale mohou pomoci víc,jak blokády.Požádejte o změnu způsobu prodeje vašich výrobků!Umožnit úpravou hygienických norem přímý prodej,tak zvaně ze dvora,za svoje ceny!Když to jde v běžně v Rakousku,Německu,proč ne u nás?Vládu požádejte o pomoc při znovuobnovení prodejen zemědělských přebytků a obce o snížení nájmu příslušných obchodů!

22.6.2009 8:22

A proč by zemědělci měli dostávat JAKÉKOLIV

dotace? Za co? Za to, že vyrábějí draze nebo co nejde na odbyt? Řemeslníci také nedostávají dotace, tak proč je mají dostávat zemědělci? Je to protiústavní nerovnost občanů a Ústavní soud by se tím měl urychleně zabývat! 

22.6.2009 7:43

prezident komory - Jan Veleba.

to je ten mistr malířský.?

22.6.2009 6:57

Prcina s Klausem

by je měli nazvad fašizoidním davem,který potlačuje demokracii.

22.6.2009 6:57

Re: Prcina s Klausem

nazvat:)))

22.6.2009 1:31

Budou blokovat jihočeské dálnice?

To má být fór? Ona, ¨kromě těch pár kilometrů z Tábora na Prahu, je snad v jižních Čechách nějaká jiná dálnice?

Soudruhům, bývalým jézedákům, bych doporučil jít blokovat dopravu před Lidový dům. Za to, jak byly blbě vyjednány přístupové podmínky pro zemědělce, totiž nemůže nikdo jiný než jimi preferováná ČSSD. Ano, přátelé z Agrární komory! Když se vyjednávaly přístupové podmínky do EU, tak byla u vlády ČSSD a ta jediná v té době mohla ovlivnit jaké finance dostanou z EU zemědělci.

Takže, jak v jedné scénce říkal Felix Holcman - pláčete hezky, ale na cizím hrobě!

21.6.2009 22:20

pokud bude demonstrovat

jediný samostatný a pracovitý samostaně hospodařící zemědělec, má mou podporu.

Jenže ta individua, která jsme viděli rozhazovat seno po magistrále, to byli zhusta jen soudruzi a pohrobci soudruhů z jézetdé, chlastem, mocí a vlastní důležitostí opilí nemakačenkové

21.6.2009 23:33

Re: pokud bude demonstrovat

Je nutno upozornit že Asociace Soukromých Zemědělců  -ASZ- se od této akce distancuje , organizují to socani a bolševici.Určitě   televize  ukáže  protestujícího troubovitého  soukromého zemědělce , ale to je jejich styl. Co můžete čekat od Agrární Komory-AK-

21.6.2009 22:11

jezedáci

Jezedáci po 89 řvali, že ukáží Evropě jak se hospodaří. To by ale museli makat a né chlastat za dotace potažmo peníze daňových poplatníků v hospodách, jak byli zvyklí za dob reálného socialismu. Jsem zvědavý, kde se budou na tyto exoty peníze až bude státní rozpočet totálně vyčerpaný, protože oni do něj tedy rozhodně nepřispívají. A ty kecy, že živí republiky si mohou nechat na těch dálnicích až pojedou  do Prahy manifestovat!!!

21.6.2009 21:56

To chce preventivně jednoho zastřelit

To chce jednoho, který bude blokovat dálnici preventivně zastřelit. Pochopitelně ho na to upozornit a pokud neodklidí traktor, tak prásk..... Oni příště budou omezovat a blokovat ty správné instituce......

21.6.2009 18:36

Domnívám se, že

je to výhodné, zadarmo do Prahy, vyřvou se, napijí, projdou pár kšeftů či lokálů, nakoupí a projdou královskou cestou, je to výborný odborářský počin. Jsou velmi přející a umějí ukázat svůj chrup.

21.6.2009 18:28

Bojkotujte české potraviny!

Pokud si ta hnojem smrdící lůza něco takového troufne , nekupujte nic z jejich takz. české produkce.

21.6.2009 17:35

chce to bojkot ceskych zemedelskych vyrobku

Za kazdy takovy pitomy protest to chce odpovedet tydenim bojkotem ceskych zemedelskych vyrobku.

21.6.2009 17:39

Re: chce to bojkot ceskych zemedelskych vyrobku

Blbost právě naopak .Vše co smrdí levnou cizinou bojkotovat a nemusí se toto vubec stát !!!

21.6.2009 18:57

Re: chce to bojkot ceskych zemedelskych vyrobku

No to je dobrá pitomost.

21.6.2009 18:59

Re: chce to bojkot ceskych zemedelskych vyrobku

Zrovna takovy mail jsem ted napsal na agrarni komoru - berou si mne jako rukojmi a budu tedy davat prednost zahranicnim produktum :-)

21.6.2009 15:23

Opravdu je nutno mléko prodávat výkupnám?

No tak napíši ceduli na vrata PRODÁM MLÉKO a lidi si přijdou s petkama a konvema, bez obav. Jenže to není takovej vodvaz, jak blokovat dálnici.

21.6.2009 15:32

Re: Opravdu je nutno mléko prodávat výkupnám?

jó jako ve středověku

21.6.2009 16:22

Re: Opravdu je nutno mléko prodávat výkupnám?

jo u nás ho jeden tak prodává a u nich na farmě bere 11kč za litr, dovážka do domu 15Kč za litr!Je velice chutné, i když je odtučněno ale stále s vrchu seberete smetanu, není to voda!

21.6.2009 17:40

Re: Opravdu je nutno mléko prodávat výkupnám?

Už tě vidím jak takto prodáš X hektolitru deně HA HA HA

21.6.2009 18:52

Re: Opravdu je nutno mléko prodávat výkupnám?

Nemáš šanci, to už u hygieniků a veterinářů prolobovali obchodníci , aby se to na rozdíl od Rakouska, Německa a dalších nesmělo a tys musel pít sračky zvané egalizované mléko, které místo mléčného tuku obsahuje nejlevnější rostlinný tuk palmový. Tak je třeba zatočit s konkurencí skrze prolobované zákony , ne nesmyslně riskovat neviditelnou ruku trhu. To samé je z dotacemi přece neměcký sedlák má jiný žaludek než český, ne . Přitom vstupy ( pesticidy, osiva, hnojiva,..) jsou tam levnější než v České republice.  EU je největší sračka na občany na Světě!!!

Najdete na Lidovky.cz