7. července 2013 9:42 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zloděj kabelů v noci ochromil Masarykovo nádraží, vlaky už jezdí

Krátce po poledni ohlásil anonym bombu na Masarykově nádraží.. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krátce po poledni ohlásil anonym bombu na Masarykově nádraží.. | foto: ČTK

PRAHA Provoz na pražském Masarykově nádraží byl část noci a neděle brzy ráno ochromený. Zloděj, který se pokusil ukrást 15 kabelů, je poškodil natolik, že nebylo mimo jiné možné ovládat výhybky.

ČTK to řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský. Kolem osmé ráno už začaly jezdit vlaky podle plánu. Výhybky zatím železničáři ovládají ručně, na opravě zabezpečovacího zařízení technici pracují. Ptačinský uvedl, že hlášení o problému přišlo kolem půl čtvrté ráno.

Policisté podle něj zloděje vyrušili, takže nestačil kabely ukrást, poškodil je ale natolik, že na nádraží přestalo fungovat zabezpečení. Vlaky od Nymburka tak z Vysočan místo na Masarykovo nádraží jezdily na Hlavní nádraží a vlaky od Kolína musely z Libně do Holešovic.

Masarykovo nádraží bylo odpoledne vyklizeno, anonym ohlásil bombu. Policie po pachateli nyní pátrá.

Hmotnou škodu způsobenou zlodějem mluvčí odhadovat nechtěl, v podobných případech ale podle něj nebývá velká. Daleko větší a těžko vyčíslitelná je škoda způsobená stovkám cestujících, jejichž vlaky naberou zpoždění a musí jet jinou cestou, dodal.

Lidovky.cz, ČTK