28. června 2017 17:26 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zlomená kolej zastavila tramvaje v centru Prahy, omezení potrvá celé odpoledne

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Zlomená kolej zastavila ve středu kolem 15:45 tramvaje v centru Prahy. Byl přerušen provoz linek 12, 15, 20, 22 a 23 v úseku Újezd - Malostranská. Tramvaje jezdí po objízdných trasách. Na webu a twitteru o tom informoval Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP). Podle podniku bude omezení trvat zřejmě po celou odpolední špičku.

„V minulých týdnech provoz tramvají opakovaně přerušilo vyboulení kolejí kvůli horku. Jaká je příčina dnešní závady, se zatím neví,“ řekla mluvčí podniku Aneta Řehková.

Kolej se zlomila v Letenské ulici na Malé straně. Tramvajové linky číslo 12, 15 a 20 musely být proto odkloněny přes zastávky Anděl - Jiráskovo náměstí - Národní divadlo - Staroměstská - Malostranská a linky 22 a 23 přes zastávky Národní divadlo - Staroměstská - Malostranská, vždy pouze v uvedeném směru.

„Prosíme, využijte v opačném směru tramvajové linky 22 a 23 s přestupem v zastávce Národní divadlo,“ sdělili pracovníci podniku.

V červnu dvakrát přerušilo provoz tramvají v Praze vyboulení kolejí kvůli horku, a to vždy v Zenklově ulici v Praze 8. Důvodem jsou podle DPP staré pryžové profily na trati, které již ztratily schopnost zabránit pohybu kolejí při změně teplot. Podnik chystá opravy, které by podobným problémům měly zabránit.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč