9. července 2019 11:32 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Vykolejení nákladního vlaku na jihu Slovenska zkomplikovalo mezinárodní dopravu. Zpožďují se i rychlíky z Prahy

Pars Nova předala 19. října Českým drahám poslední z 62 modernizovaných vagonů... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pars Nova předala 19. října Českým drahám poslední z 62 modernizovaných vagonů... | foto: České dráhy

Bratislava/Praha  Nehoda nákladního vlaku na jihu Slovenska v úterý zkomplikovala vlakovou dopravu na mezinárodním železničním koridoru, po kterém jezdí také vlaky mezi Maďarskem a Českem. Slovenský vlakový dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informovala, že vlaky Eurocity budou jezdit po objížďkové trase.

České dráhy na svém webu uvedly, že cestující mají kvůli nehodě počítat u vlaků Eurocity na lince Praha - Bratislava - Budapešť se zpožděním. Například u vlaku, který měl dorazit z Maďarska do Prahy v poledne, je avizované zpoždění kolem dvou hodin. Může se ale změnit, uvedly ČD.

Komplikace ve vlakové dopravě způsobilo ranní vykolejení nákladního vlaku v nádraží v obci Trnovec nad Váhom nedaleko města Šaľa. Správce železniční infrastruktury ŽSR podle medií uvedl, že odstraňování vykolejených vagonů potrvá minimálně do středy a že firma chce zajistit provoz alespoň na jedné koleji.

Zpoždění a změny trasy

Kvůli zmíněné nehodě byl například ranní vlak EC 280 z Budapešti do Prahy odkloněn po jiné slovenské trati a nabral zpoždění. Podle ZSSK další mezinárodní vlaky Eurocity budou jezdit přes maďarskou Rajku nedaleko Bratislavy. Na Slovensku tak nebudou zastavovat ve Štúrovu ani ve městě Nové Zámky.

Vykolejení nákladního vlaku zkomplikovalo také vnitrostátní železniční dopravu. ZSSK odřekla některé osobní vlaky, další spoje zase nabraly zpoždění.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!