18. listopadu 2009 17:11 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zřícený tunel zastavil až do odvolání železniční dopravu v Mostech

Výstavba železničního tunelu u Jablunkova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výstavba železničního tunelu u Jablunkova | foto: Subterra

MOSTY U JABLUNKOVA (FRÝDECKO-MÍSTECKO) Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes odpoledne až do odvolání zastavila železniční dopravu na mezinárodní trati Mosty u Jablunkova - Čadca. Týká se to jak osobní, tak i nákladní dopravy. Důvodem je zřícení nově raženého tunelu. Ten stávající je podle posledních měření nestabilní, oznámil mluvčí SŽDC Pavel Halla.

České dráhy nahradí mezi českým Jablunkovem a slovenskou Čadcou všechny osobní vlaky včetně spojů EuroCity autobusy. Noční rychlíky Šírava a Excelsior pojedou odklonem přes Horní Lideč mimo Ostravsko, sdělil mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

"Naměřili jsme při kontrole využívaného tunelu určitou nestabilitu. Proto jsme se rozhodli přikročit k tomuto opatření," vysvětlil uzavření tratě Halla. Dopravní komplikace způsobila stavba nového tunelu, který společnost Subterra razí v těsném sousedství stávajícího. V neděli a v úterý se postupně propadl asi 80 metrů dlouhý úsek stavby. Na povrchu vnikl kráter o rozloze přesahující 7000 metrů čtverečních.

Na trati byla doprava zastavena na několik hodin už v neděli. Během dalších dnů si pak Báňský úřad vyžádal další výluky, když v tunelu prováděl měření.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!