3. května 2011 12:02 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zuřiví cestující zapálili zpožděný vlak

Zuřiví cestující podpálili zpožděné vlaky v Buenos Aires. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zuřiví cestující podpálili zpožděné vlaky v Buenos Aires. |

BUENOS AIRES  Rozlobení cestující zapálili v pondělí minimálně jedenáct vagonů příměstské železnice v argentinské metropoli Buenos Aires.

První souprava vzplála během ranní špičky ve stanici Haedo, vzdálené 16 kilometrů západně od centra. Zanedlouho už planeny zasáhly i vlaky stojící v sousedních stanicích Ramos Mejia a Ciudadela. Zapálili je rozezlení cestující, které rozzuřilo zpoždění způsobené vykolejením jedné ze souprav ve městě.

Argentinský ministr spravedlnosti uvedl, že soukromá přepravní společnost Trenes de Buenos Aires, kterou ohně poškodily, podala trestní oznámení kvůli "sabotáži".

"Jelikož byly všechny požáry založeny téměř současně a zároveň byly poškozeny bezpečnostní kamery ve všech třech postižených stanicích, domníváme se, že mohlo jít o záměr a organizovaný útok, nechal se slyšet mluvčí společnosti Gustavo Gago.

Další svědci také uvedli, že několik mladíků ve stanici Haedo napadlo pracovníky stanice a poté vyloupili pokladnu.

Lidovky.cz