Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Drahé HTC chce zaujmout perleťovým tělem. Tchajwanci chtějí zlomit špatné roky

Ekonomika

  9:30
BARCELONA (OD ZPRAVODAJE LN) - Tchajwanské HTC sice přímo na veletrhu MWC v Barceloně žádnou novinku nepředstavilo, ale na jeho stánku jsme se poprvé seznámili s novými modely řady U. Ta vsadila na zcela nový designový styl, jehož hlavním prvkem jsou lesklá záda, v některých provedeních s perleťovým efektem.

HTC U Ultra - špičkový a drahý smartphone s malým druhým displejem na veletrhu MWC v Barceloně foto: Luděk Vokáč, Česká pozice

HTC se snaží, seč může, aby opět získalo pozornost zákazníků a otočilo nepříznivý trend z minulých let, kdy o jeho smartphony klesal zájem. Stagunující firma tak připravila novou modelovou řadu U, která přináší solidní výbavu a pro značku po delší době zcela nový design. Upřímně, ten už HTC docela potřebovalo.

Nové modely tak působí elegantně, byť nám trochu připadá, že zvolená konstrukce s kovovým rámem a skleněným zadním krytem nepůsobí tak prémiově, jako cenovka dvou novinek. Levnější model HTC U Play totiž stojí 13 495 korun, dražší a lépe vybavený typ U Ultra vyjde ale na 22 895 korun!

Na jeho obranu – je to opravdu špičkový smartphone, kterému chybí máloco, ale i tak je cena docela vysoká a HTC bude mít vůči značkám, které mají u zákazníků větší úspěch, trochu potíž novinku prosadit.

HTC U Ultra - špičkový a drahý smartphone s malým druhým displejem na veletrhu...
HTC U Ultra - špičkový a drahý smartphone s malým druhým displejem na veletrhu...

Společným znakem obou modelů je kromě lesklého krytu i důraz na kvalitu selfie fotoaparátu nebo nové zvukové funkce 3D Audio a USonic. Druhá jmenovaná má vylepšit zvuk tak, že si telefon „změří“ vlastnosti uživatelova ucha a přizpůsobí tomu úroveň výstupu.

Je to takový pokročilý automatický ekvalizér. Novinky také mají USB-C konektor a nechybí jim čtečky otisků prstů.

V další výbavě se liší. U Play má menší 5,2palcový Full HD displej, U Ultra dostalo úhlopříčku 5,7 palce a k tomu QHD rozlišení.

A specialitou modelu je i další přídavný malý displej nad tím hlavním, kde se dají zobrazovat užitečné informace. Jen nám přijde, že z hlediska ovládání je tento displej na trochu nešťastném místě, pokud s ním chce uživatel jakkoli interagovat, je nutné telefon jednou rukou držet a druhou ovládat malý displej. Špičková výbava pokračuje u výkonného procesoru (Snapdragon 821) a také kvalitního hlavního fotoaparátu s rozlišením 12 megapixelů a optickou stabilizací obrazu.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!