Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Další řada Terapie nabídne drsnější konflikty i nové tváře

Média

  7:00
PRAHA - Natáčení druhé řady seriálu Terapie, v jehož jednotlivých epizodách přicházejí za terapeutem pacienti s různorodými traumaty, končí. Nové příběhy psychologa Marka Pošty a jeho pacientů vznikaly od 14. května a vyžádaly si 76 natáčecích dnů.

Karel Roden v hlavní roli psychologa foto: ČTK

Terapie II. pracuje s drsnějšími a divácky přístupnějšími konflikty než první řada, která měla pozitivní ohlas u publika i kritiky, uvedla mluvčí stanice HBO Česká republika Pavla Brožková. První díl 45dílného projektu se vysílal loni 10.října.

"Poslední klapka se ozve 25. srpna," oznámila Brožková. Druhá série má odlišné herecké obsazení. "Z původní sestavy zůstal Karel Roden v roli kontroverzního psychologa a Kamila Magálová v úloze jeho mentorky Dity, která nyní hovoří rodnou slovenštinou," uvedla.

Nové tváře seriálu

V rolích pacientů se objeví Tereza Brodská, Kateřina Winterová, David Švehlík, Tereza Voříšková a Jiří Ornest. Důležitou postavou je otec mrtvého vojáka v podání Jiřího Štěpničky, který na začátku druhé série psychologa zažaluje za údajný podíl na tragickém osudu svého syna.

Kdo se na seriálu podílí

Hlavním dramaturgem je Iva Klestilová, původní režijní tým (Petr Zelenka, Jaroslav Fuit a Marek Najbrt) obohatila Lenka Wimmerová. Scénáře jednotlivých epizod napsali Iva Klestilová, Lenka Wimmerová, Robert Geisler a Petr Zelenka.

Z původního obsazení zůstala Klára Melíšková jako Markova manželka Alice a Jan Cina a Berenika Kohoutová v rolích jejich dospívajících potomků.

V klíčových vedlejších úlohách se představí Zuzana Bydžovská, Petra Špalková a Matěj Hádek. Mírně obměněné je tvůrčí zázemí projektu, který HBO odvysílá na podzim.

"Terapie zaznamenala mimořádný divácký úspěch. Věříme, že druhá sezona bude stejně zajímavá," komentoval to generální ředitel HBO Česká republika Ondřej Zach.

Seriál vychází z izraelského formátu Be'Tipul, jehož autorem je producent, scenárista a režisér Hagai Levi. Světově populární se stala americká verze In Treatment, která byla uvedena i na českých obrazovkách pod názvem V odborné péči s irským hercem Gabrielem Byrnem v hlavní roli.

Autoři: ,

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...