Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dubaj si žádá více Čechů. Emirát zřizuje v Praze kancelář pro lákání turistů

Ekonomika

  15:40
DUBAJ/PRAHA - Emirát Dubaj chce přilákat více českých turistů. Tamní úřad pro turismus a obchodní marketing proto u nás zřizuje oficiální zastoupení - z Prahy bude řídit také své aktivity i v Polsku, Maďarsku a Rumunsku. Loni navštívilo Dubaj 45 tisíc Čechů.

Turisty stále více lákají nákupy v Dubaji. foto: Shutterstock

Dubajský úřad pro turismus plánuje ve střední Evropě rozsáhlé komunikační kampaně.

„V plánu je řada společenských akcí, marketingové spolupráce v rámci cestovního ruchu a mediální kampaně. Vše bude směřovat k podpoře hlavního cíle Dubaje v rámci turismu, kterým je dosáhnout 20 milionů návštěvníků v roce 2020,“ uvedla ředitelka zastoupení dubajského úřadu v Česku Lenka Fidranská.

Dubajský úřad pro turismus a obchodní marketing je oficiální vládní organizací, která se stará o propagaci Dubaje ve světě. Kromě celosvětových kampaní je odpovědná také za vydávání licencí a klasifikaci všech služeb v dubajském cestovním ruchu, včetně úrovně hotelů, nebo činností cestovních kanceláří a agentur.

Airbus A380 společnosti Emirates v Praze 1. 7. 2015 u příležitosti pátého...
Airbus A380 společnosti Emirates v Praze 1. 7. 2015 u příležitosti pátého...

Turistický ruch mezi oběma státy letos v květnu podpořilo také nasazení obřího Airbus A380 společnosti Emirates na pravidelné lince z Dubaje do Prahy.

Letadlo, které je schopné pojmout 519 pasažérů ve třech cestovních třídách, rozšířilo kapacitu linky doposud provozované menším Boeingem 777- 300 ER o 44 procent.

Autor: