Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvořák vyložil karty na stůl: billboardovou kampaň ČT zaplatí Mattoni

Ekonomika

  16:49
PRAHA - Poté, co server Lidovky.cz upozornil na nejasné financování rozsáhlé billboardové kampaně České televize k 60. výročí vysílání, musel generální ředitel veřejnoprávní stanice vysvětlovat její náklady Radě ČT. Všech 600 poutačů po celém Česku prý zaplatí Karlovarské minerální vody.

Billboard České televize k 60. výročí vysílání. foto: Lidovky.cz

Billboardová kampaň k výročí zahájení televizního vysílání nestála poplatníky České televize ani korunu. Podle generálního ředitele České televize Petra Dvořáka byl reklamní prostor pořízen v rámci takzvaného barteru, tedy jako výměnný obchod, píše ČTK.

Před týdnem mluvčí televize Michaela Fričová na dotaz serveru Lidovky.cz cenu kampaně nechtěla uvést. „Celorepubliková outdoorová (venkovní – pozn. red.) kampaň s přesahem do vysílání je realizována v rámci připravovaného společného projektu s jedním z velkých marketingových klientů ČT, kterým jsou Karlovarské minerální vody,“ řekla Fričová s tím, že na vyčíslení nákladů je zatím příliš brzy.

Vizuál kamapně Vše nejlepší ČT s Jolanou Voldánovou.
Vizuál kamapně Vše nejlepší ČT s Robertem Zárubou.

Vizuál kamapně Vše nejlepší ČT s Jolanou Voldánovou a Robertem Zárubou

Karlovarské minerální vody sice podle Dvořákova vysvětlení platí celou kampaň, minerálku byste však na billboardech hledali marně. Značka by se podle mluvčí karlovarské firmy měla objevit až v další vlně kampaně. „V minulosti jsme takovým způsobem sponzorovali projekty jako například Prague Biennale,“ dodala mluvčí.

Televize s KMV spolupracuje například při udělování cen Magnesia Litera či filmových cen Český lev. Desítka známých osobností, například Jiřina Bohdalová, Marek Eben, Veronika Freimanová či Václav Moravec, se kampaně zúčastnily bez nároku na honorář. 

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat