Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Musk potvrdil jméno nové šéfky Twitteru, stane se jí manažerka NBCUniversal

Americký miliardář Elon Musk (1. prosince 2022) foto: Reuters

Americký miliardář Elon Musk jednal s vysoce postavenou manažerkou mediální společnosti NBCUniversal Lindou Yaccarinoovou, zda se stane novou šéfkou společnosti Twitter. Později potvrdil, že jeho místo převezme. Informoval o tom list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na obeznámené zdroje.
  8:25aktualizováno  18:46

Svůj brzký odchod z funkce výkonného ředitele internetové společnosti avizoval sám Musk už ve čtvrtek. Na svém twitterovém účtu oznámil, že za sebe našel náhradu, která do funkce nastoupí za zhruba šest týdnů. Touto náhradou je podle prvního tweetu žena, její jméno však Musk nejdříve nesdělil. Později na Twitteru potvrdil, že jde o Yaccarinoovou.

Yaccarinoová je ve službách NBCU více než deset let a ve vedení společnosti má na starosti reklamu a partnerství. Usilovala o zlepšení způsobů měření účinnosti reklamy a byla klíčovou osobou při spuštění streamovací služby Peacock podporující reklamu, uvedl list.

Hledáte manažerskou práci? Vyberte si ze široké nabídky manažerských pozic na jobDNES.cz.

Dodal, že Muskovo oznámení přišlo jen pár dnů před jednou z největších událostí pro NBCU, každoročním setkáním se zadavateli reklamy, které se má konat v pondělí v New Yorku. Mluvčí NBCU uvedla, že Yaccarinoová je plně zaměstnána touto akcí. Twitter se nevyjádřil.

WSJ poznamenal, že po Muskově loňském převzetí Twitteru mnoho inzerentů pozastavilo své výdaje kvůli obavám, že by mohl oslabit moderování obsahu, anebo kvůli nejistotě ohledně směřování společnosti pod jeho vedením. Ze stovky nejlepších inzerentů na Twitteru před tím, než společnost koupil Musk, 37 podle společnosti Sensor Tower v prvním čtvrtletí tohoto roku neutratilo za reklamu na Twitteru nic, zatímco dalších 24 firem snížilo své průměrné měsíční výdaje za reklamu na Twitteru o 80 a více procent.

Yaccarinoová, která dohlíží na roční příjmy z reklamy ve výši zhruba 13 miliard dolarů (asi 280 miliard korun), je známá svými úzkými vztahy s obchodníky a reklamními agenturami a těší se pověsti „sametového kladiva“ při vyjednávání.

Musk svého času žertoval, že z čela Twitteru odstoupí hned, jakmile najde někoho natolik hloupého, aby tuto práci přijal.

Musk koupil Twitter loni v říjnu za 44 miliard dolarů (zhruba 950 miliard korun). Firma od té doby prošla rozsáhlými změnami. Mimo jiné zavedla placené ověřování uživatelů a platícím uživatelům umožnila psát výrazně delší tweety. Uskutečnila také rozsáhlé snížení počtu zaměstnanců.

Musk, který je rovněž výkonným ředitelem výrobce elektromobilů Tesla, v pátečním tweetu uvedl, že v budoucnosti bude působit jako předseda správní rady a technologický ředitel Twitteru.

Akcie Tesly v reakci na Muskovo páteční oznámení posílily o více než dvě procenta. Investoři po převzetí Twitteru vyjadřovali obavy, že Musk příliš rozptyluje svou pozornost a nevěnuje se dostatečně řízení Tesly.

Musk je nyní druhým nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 168 miliard dolarů (zhruba 3,6 bilionu korun).

14. listopadu 2022

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!