Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Energetici bez elektřiny. Centrálu ČEZ postihla havárie, do středy měla omezený provoz

Ekonomika

  16:10
PRAHA - Během uplynulého víkendu došlo v jednom ze sídel Skupiny ČEZ v Duhové ulici k havárii v trafostanici, která zcela poškodila jeden transformátor. Energetici se tak do pondělí potýkali s problémy, které většinou řeší z opačné strany.

Havárie zasáhla dva transformátory, přičemž jeden z nich byl poškozen, a druhý zcela zničen. „V budově jsme v pronájmu, takže transformátory nejsou naše. Budovu vlastní CPI Property Group,“ uvedl mluvčí Skupiny ČEZ Ladislav Kříž. Havárie postihla budovu na adrese Duhová 1, tedy pouze jedna ze tří hlavních budov firmy v této ulici. „Jako energetici moc dobře chápeme, že technika někdy selže. A moc dobře víme, jaké je to být bez elektřiny,“ dodal Kříž.

Protože dieselagregáty zabezpečily pouze velmi malou část potřeb, byl pondělní provoz centrály velmi omezený. Část pracovníků se přesunula do zbývajících dvou budov v Duhové ulici, jiní pracovali z domova. „Například pondělní zasedání představenstva proběhlo v druhé budově,“ doplnil Kříž.

Od pondělního večera se povedlo uvést do chodu první trafo. Budova tak mohla začít fungovat v téměř normálním provozu. „Fungovalo teplo, světlo, zásuvky. Jen jsme museli omezit spotřebu - uzavřena zůstala jídelna, z několika dvojic výtahů fungoval vždy jen jeden,“ popsal situaci mluvčí.

Náhrada za druhý transformátor byla připojena ve středu večer, od kdy budova na adrese Duhová 1 funguje v plném provozu.

Autoři:

Mohlo by vás zajímat