1. listopadu 2011 15:51 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Čalfa míří do energetiky. S Jančíkem povede PRE

Marián Čalfa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marián Čalfa | foto: Lidové noviny

PRAHA Bývalý federální premiér z let 1989 až 1992 a později vlivný právník Marián Čalfa míří do energetiky. Po dobu pěti let bude vykonávat funkci člena představenstva třetího největšího dodavatele elektřiny na českém trhu - Pražské energetiky.

Čalfu do vedení energetické firmy navrhl společný podnik hlavního města Prahy a německé energetické společnosti EnBW, který je většinovým akcionářem Pražské energetiky (PRE). Spolu s Čalfou byl do představenstva zvolen také německý manažer Marcus Bort.

ČTĚTE TAKÉ:

Expremiér Čalfa s vedením podniku již dříve spolupracoval. "Je dlouholetým poradcem Pražské energetiky zejména v právních otázkách. V minulých letech se podílel mimo jiné i na takzvaném unbundlingu, tedy vyčlenění regulovaných činností z mateřské společnosti do dceřiné společnosti PREdistribuce," zmínil tiskový mluvčí PRE Petr Holubec.

Představenstvo PRE dosud bylo pouze tříčlenné, tvořili jej generální ředitel Pavel Elis, obchodní ředitel Alexander Manfred Sloboda a také bývalý starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS), který se v minulých letech proslavil řadou afér a skandálů. Kvůli nevýhodným smlouvám podalo nové vedení Prahy 5 na Jančíka trestní oznámení.