4. června 2013 15:37 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

ČEZ nemůže zaručit elektřinu pro domácnosti, vyhlásil stav nouze

V Zálezlicích na Mělnicku (na snímku), které byly symbolem ničivých záplav v roce 2002, se protrhla rozestavěná hráz.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Zálezlicích na Mělnicku (na snímku), které byly symbolem ničivých záplav v roce 2002, se protrhla rozestavěná hráz. | foto: ČTK

PRAHA Energetická společnost ČEZ vyhlásila kvůli povodním v okresech Mělník, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín stav nouze. ČEZ Distribuce nemůže na tomto území garantovat plynulé dodávky elektřiny.

ČEZ se podle něj bude snažit omezovat dodávky elektřiny jen v nezbytně nutném rozsahu, aby zabránil ohrožení zdraví a majetku.

ČEZ vyhlásil stav nouze dnes ve 14:00 s ohledem na to, že kvůli rozsahu zaplaveného území musí vypnout část distribuční soustavy.

"Cílem zaměstnanců společnosti ČEZ Distribuce, a.s., je dodávku elektřiny omezovat jen v nezbytném rozsahu, který odvrátí nebezpečí bezprostředního ohrožení života, zdraví a majetku osob a umožní likvidaci tohoto stavu," uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

ČTĚTE TAKÉ:

Už v pondělí vyhlásila stav nouze na svém distribučním území Pražská energetika, která k dnešnímu poledni evidovala zhruba 4000 odběrných míst bez dodávky elektřiny.

Lidovky.cz, ČTK