17. prosince 2013 16:53, aktualizováno  17:24 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Daniel Beneš zůstane v čele skupiny ČEZ i další 4 roky

Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš | foto: Lidové noviny

PRAHA Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš (43) bude i další čtyři roky předsedou představenstva této energetické firmy. Rozhodlo o tom v úterý představenstvo společnosti. ČEZ o tom informoval na svém webu. Beneš ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva ČEZ v září 2011 vystřídal Martina Romana.

"Dozorčí rada již v roce 2011 v zájmu zachování kontinuity zvolila Beneše členem představenstva na nové čtyřleté funkční období s účinností od 17. prosince 2013," uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Dodal, že představenstvo ČEZ v úterý potvrdilo Beneše také na postu předsedy. Původní mandát v představenstvu Benešovi vypršel 16. prosince.

ČEZ je největší tuzemská energetická firma. Loni hospodařila s čistým ziskem 40,2 miliardy korun, letos očekává jeho pokles na 37,5 miliardy korun. Většinovým vlastníkem je stát, který vlastní zhruba 70 procent akcií firmy.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz, ČTK