Diskuse k článku: Na Slovensko proudí čím dál míň ruského plynu. Dodávky jsou poloviční

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 6.10.2014 15:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
p. vojvodík 3.10.2014 2:27

od 1.1. se dodávky pres ukrajinu zastaví

A všechen plyn půjde Nordstreamem. Na poplatcích vydělají rusové a němci.

K. Vyšata 2.10.2014 21:57

Jsou dvě možnosti,

a ani jedna není hodnověrně dokázaná. Gazprom neplní smlouvu a snížil dodávky. Otázka je, proč by to dělal. Ukrajina má špatnou obsluhu plynovodu a omylem posílá slovenský plyn do vlastních zásobníků. Ale to taky nemůže být pravda, protože Ukrajina by se nikdy nesnížila ke krádeži, zvlášť současná velmi demokratická vláda. Musíme počkat jak se k tomu postaví Schwarzenberg s Kocábem a zjistí pravdu.

J. Čížek 6.10.2014 15:23

Re: Jsou dvě možnosti,

Když už mluvíte o krádežích, tak by mne zajímalo, kdy nám rusáci uhradí ten ukradený uran ... ?

J. Venc 2.10.2014 8:25

podle zatím nepotvrzených

a zřejmě i škodolibých zpráv by mohly ty výpadky dodávek souviset i s nedostatkem náhradních dílů těžebních zařízení ... že by sankce skutečně fungovaly ? ... brzy uvidíme co bude :)

R. Smatana 2.10.2014 10:27

Re: podle zatím nepotvrzených

Skôr sa jedná o nátlak z Ruskej strany, aby Slovensko ukončilo prepravu plynu reverzným plynovodom Veľké Kapušany - Užhorod, ktorý má mať slušnú ročnú kapacitu 10mld.3 plynu ročne a na jeho prevádzku sa nemusia meniť zmluvy s Rusákmi. To je 20% ročnej potreby UA. Podobne vydierajú PL a HU. Maďari kašlú na UA a jej nelichotivú pozíciu a zastavili dodávky. Dúfam, že SK nebude srab a nenechá sa vydierať. A taktiež dúfam, že EU v prípade nedostatku plynu na SK pomôže. Kapacity a reverzy na dodávky plynu z CZ, HU a AT sú dostatočné. Veď sme všetci EU a mali by sme mať spoločný obranný záujem pred Putlerom a jeho expanzívnymi chúťkami. Hlavne mu neustupovať.

J. Venc 2.10.2014 10:51

Re: podle zatím nepotvrzených

bude to nepochybně kombinace více faktorů, pravdou jest, že čím více Gazprom ubezpečuje o hladkých dodávkách, tím méně plynu ve skutečnosti posílá ... taková obrácená realita po ruském způsobu :)

Najdete na Lidovky.cz