Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Energetici bez elektřiny. Centrálu ČEZ postihla havárie, do středy měla omezený provoz

ČEZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČEZ | foto: Lidové noviny

PRAHA Během uplynulého víkendu došlo v jednom ze sídel Skupiny ČEZ v Duhové ulici k havárii v trafostanici, která zcela poškodila jeden transformátor. Energetici se tak do pondělí potýkali s problémy, které většinou řeší z opačné strany.

Havárie zasáhla dva transformátory, přičemž jeden z nich byl poškozen, a druhý zcela zničen. „V budově jsme v pronájmu, takže transformátory nejsou naše. Budovu vlastní CPI Property Group,“ uvedl mluvčí Skupiny ČEZ Ladislav Kříž. Havárie postihla budovu na adrese Duhová 1, tedy pouze jedna ze tří hlavních budov firmy v této ulici. „Jako energetici moc dobře chápeme, že technika někdy selže. A moc dobře víme, jaké je to být bez elektřiny,“ dodal Kříž.

Protože dieselagregáty zabezpečily pouze velmi malou část potřeb, byl pondělní provoz centrály velmi omezený. Část pracovníků se přesunula do zbývajících dvou budov v Duhové ulici, jiní pracovali z domova. „Například pondělní zasedání představenstva proběhlo v druhé budově,“ doplnil Kříž.

Od pondělního večera se povedlo uvést do chodu první trafo. Budova tak mohla začít fungovat v téměř normálním provozu. „Fungovalo teplo, světlo, zásuvky. Jen jsme museli omezit spotřebu - uzavřena zůstala jídelna, z několika dvojic výtahů fungoval vždy jen jeden,“ popsal situaci mluvčí.

Náhrada za druhý transformátor byla připojena ve středu večer, od kdy budova na adrese Duhová 1 funguje v plném provozu.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...