Diskuse k článku: 'Jaderná energie je sen, který se nenaplnil'

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 11.3.2012 18:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Fiala 11.3.2012 18:40

Jiný názor, příznivce OZE

Jaderné elektrárny fungují, jsou však při nějaké větší havárii lidem životu hodně nebezpečné a blokují velká území pevniny i vodstva (pokud jsou hclazeny mořskou vodou) na mnoho a mnoho desítek roků.

Jsem příznivec idejí OZE (WIND se jeví velmi efektivní), ale jsem též realista a vnímám uhelné i jaderné elektrárny, i plynové, stejně jak to vnímá mnoho inženýrů, ekonomů, a byzbnysmenů na celém světě. Zajištění dostatku energie pro lidi se nám všem docela daří, ale . . .

Pro přiblížení si stavů potřeb a výrob energí v souvislosti s počtem obyvatel lidí na planetě a ceně paliva ve WIND a SOLAR, které bude stále zadarmo:

photovoltaicfotovoltaik.wordpress.com/2012/02/09/spotreby-potreby-lidskch-bytost/

Z. TrSek 11.3.2012 15:35

klausihujeri si dneska hodi

Na slovensku vyhrala levice, necas je pro euro a prestizni. Economist rika ze jadro je ekonomicky nesmysl.

J. Šrámek 11.3.2012 14:19

Jaderná energie není nenaplněný sen!

Jen lidé mají něco,co nedokáží plně využít a ovládat.Před lety v Brně teprve velký výbuch největší teplárny změnil její vytápění z uhelného na plynový.Černobyl snad zamezil používání nevyzkoušených konstrukcí a nezodpovědné pokusy za provozu.Fukušima zase jen ukázala,kde je skutečně nevhodné stavět jaderné elektrárny.My bychom se měli poučit v tom směru,že komplex Dukovany-Dalešice by měl mít následovníky!třeba Temelín-Orlík!A přebytek tepla z výroby využít k vytápění měst a obcí poblíž,včetně využití v zemědělství!Skleníky v okolí nikde nejsou,jen plno volné a nevyužité půdy!Nemyslet v intencích kancelářského stolu,to je to celé.