Diskuse k článku: Jak to uděláme s naftou za miliardu? Češi jednali se zájemci o sklad Viktoriagruppe

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 6.5.2016 19:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
B. Skoupý, Ing. 6.5.2016 12:28

Do německého Kraillingu pak na základě smluvního dodatku převezla část paliva v roce 2010. Navzdory tomu, že před tímto krokem zástupce státu varovala i tajná služba BIS.

O jmenování předsedy SSHR rozhoduje vláda a té je odpovědný.

V lednu 2007 byl Topolánkovou vládou do funkce předsedy SSHR jmenován "kariérní úředník a bývalý voják z povolání šestapadesátiletý Ladislav Zabo, který od roku 1978 pracuje v různých pozicích na ministerstvu financí. Na starost tu má i financování státních rezerv."

Předsedou byl až do listopadu 2011, kdy rezignoval ze zdravotních důvodů.

Předchozí předseda SSHR Jan Žižka byl odvolán poté, co Nejvyšší kontrolní úřad přišel na to, že tato významná instituce má v zacházení se státními penězi vážné mezery.

Možná by bylo dobré, aby státem dobře placení vysocí státní úředníci byli hmotně a trestně odpovědní za chyby v rozhodování, a hlavně, aby to někdo (státní žalobce?) vymohl.

V. Kusý 6.5.2016 19:31

Omlouvám se, ale ta Vaše poslední věta mne tak rozesmála, jako máloco v poslední době.Ano, bylo by to logické, morální, správné, spravedlivé a já nevím co ještě, ale právě proto je to nereálné.Těm úředníkům jde o to, aby si pomohli, ne aby za něco nesli kůži na trh.Jó, kdyby to byl skladník v obchoďáku a scházelo mu pět rulí toaleťáku, to by bylo tóčo, ale takhle?Daňový poplatník je od slova platit a daně,takže kdo to bude asi platiti?

F. Doušek 6.5.2016 7:48

Správci hmotných rezerv se po půl roce rozhodli řešit miliardovou zlodějnu AKTIVNĚ?

To je snad výsměch!

A Ištván někde chrápe nebo počítá daň za kabelku.

Najdete na Lidovky.cz