8. listopadu 2012 11:51, aktualizováno  12:03 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Upozornila na zmařenou investici ČEZ. Dostala Cenu za odvahu

Protikorupční aktivity Věry Ježkové fond ocenil Cenou za odvahu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Protikorupční aktivity Věry Ježkové fond ocenil Cenou za odvahu. | foto: NFPK

PRAHA Nadační fond proti korupci ve čtvrtek udělil v pořadí už druhou Cenu za odvahu v tomto roce. Získala ji Věra Ježková, která upozornila na pravděpodobně zmařenou investici polostátního podniku ČEZ.

Řeč je o ztrátě ve výši asi 25 miliard korun. Ježková upozornila, že kvůli nedostatku hnědého uhlí bude totiž s velkou pravděpodobností zmařena investice do modernizace elektrárny Prunéřov. 

VÍCE O KAUZE ČTĚTE ZDE:

Veřejná zakázka na tuto modernizaci byla přidělena společnosti Škoda Power a to v době, kdy byl ředitelem společnosti ČEZ Martin Roman. Jak podotýká fond, existují indicie, že za hlavním dodavatelem Škoda Power stojí právě Martin Roman.

Elektrárna Prunéřov

Elektrárna Prunéřov

'Místečko' výměnou za mlčení

"Věra Ježková díky svým odvážným aktivitám musela čelit silným lobbistickým tlakům, nepříjemným anonymním vzkazům a smyšleným stížnostem," uvedl Nadační fond proti korupci. Nepřijala ani lukrativní pozici, která byla podmíněna mlčením. 

ČTĚTE TAKÉ:

Protikorupční aktivity Věry Ježkové fond ocenil Cenou za odvahu, která je spojena s finanční odměnou ve výši 200 000 korun.

spaŠárka Pálková

ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti
ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti

Několikaměsíční dohady jsou u konce. Vláda rozhodla, že obědy ve školách zdarma se nebudou týkat každého. Kdo na ně dosáhne a kolik to bude stát?

Najdete na Lidovky.cz