11. června 2015 17:01, aktualizováno  17:16 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Jiří Borovec končí v dozorčí radě ČEZ. Spekuluje se, že povede ERÚ

Jiří Borovec, bývalý první náměstek ministra obrany. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Borovec, bývalý první náměstek ministra obrany. | foto: ČTK

PRAHA Bývalý první náměstek ministra obrany Jiří Borovec končí v dozorčí radě energetické společnosti ČEZ, kde byl od loňského června. Oznámil to mluvčí Ladislav Kříž. Borovec působil jako místopředseda rady.

„Dozorčí rada ČEZ dnes projednala odstoupení Jiřího Borovce z funkcí člena a místopředsedy dozorčí rady k dnešnímu dni,“ uvedl Kříž.

Dozorčí rada ČEZ má 12 členů. Stát, kterému ve společnosti přes ministerstvo financí patří asi 70 procent akcií, má osm členů. Zbytek jsou zástupci zaměstnanců.

V pátek se bude konat valná hromada společnosti, na níž by měli být do dozorčí rady za stát zvoleni zástupci ministerstva financí Jan Sixta a Petr Blažek, jejichž nominaci v pondělí doporučil vládní výbor pro personální nominace. 

Kromě Borovce by měl dozorčí radu podle informací ČTK opustit zřejmě také první náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht.

Borovec dříve ve společnosti ČEZ přímo působil, byl výrobním ředitelem. Působil také jako ředitel státního distributora paliv Čepro. Na začátku měsíce skončil jako náměstek na ministerstvu obrany. 

O Borovci se spekuluje jako o možném nástupci Aleny Vitáskové v čele Energetického regulačního úřadu. „Zaznamenala jsem zprávy, že pan Borovec má nastoupit na mé místo,“ uvedla na čtvrtečním diskusním setkání o budoucnosti české energetiky, který pořádal deník E15 sama Vitásková.

ČTK
P. Zapletal a koho mafie zajímá? 17:46 11.6.2015