Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 4 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Klaus: Jaderná energie je pro Česko nenahraditelným zdrojem

Prezident Václav Klaus varoval před státními zásahy do energetického trhu a jeho přílišnou regulací, která ve výsledku zdražuje energii pro spotřebitele. Jaderná energie je pro Česko nenahraditelným zdrojem, řekl také na pražské konferenci Energy Gas Storage Summit 2012. Dotace obnovitelných zdrojů jsou podle něj neefektivní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Fiala 26.5.2012 9:12

Na špičku jehly se dnes vejde jen pět andělů

P. Fiala 24.5.2012 14:58

Dostavba Temelína bude asi za 500 mlr. Kč

Dostavba Temelína bude asi za 500 mlr. Kč včetně úroků. Sttátní dluh je 1600 miliard Kč a není na důchody, atd., atp. A ČEZ a.s. je státní podnik = patří občanům, je to státní majetek.

Výzva k občanům: Musí být referendum, zda chceme aby současná vláda či i ty příští zadlužily další ještě nenarozené generace občanů. Tuto "kauzu" musí mít politické strany v programu při volbách. Stačí udržovat současné jaderky v chodu, či něco málo inovovat, stačí platby za palivo, nehledě na bezpečnost.

A pokud jsou ty jaderky tak bezpečné, měla by se jedna postavit v Praze na Letné a mohla by být pokryta tím "blobem", aby byla architektonická.

P. Fiala 24.5.2012 14:55

Dostavba Temelína bude asi za 500 mlr. Kč

Dostavba Temelína bude asi za 500 mlr. Kč včetně úroků. STtátní dluh je 1600 miliard Kč a není na důchody, atd., atp. A ČEZ a.s. je státní podnik = patří občanům, je to státní majetek.

Výzva k občanům: Musí být referendum, zda chceme aby současná vláda či i ty příští zadlužily další ještě nenarozené generace. Tuto "kauzu" musí mít politické strany v programu při volbách. Stačí udržovat současné jaderky v chodu, či něco málo inovovat, stačí platby za palivo, nehledě na bezpečnost.

Pokud jsou ty jaderky tak bezpečné, měla by se jedna postavit v Praze na Letné a mohla by být pokryta tím "blobem", aby byla architektonická.

P. Fiala 24.5.2012 14:47

Jaké jsou trendy ve potřebách/spotřebách energií?

Evidentně souvisí spotřeby energí s množstvím lidí na planetě a tužbou jejich mít "spotřebiče" energie, které jim usnadňujíživot a činí jej pohodlnějším:

http://photovoltaicfotovoltaik.wordpress.com/2011/12/05/spotreby-potreby-lidskch-bytost/

J. Tachovský 24.5.2012 12:53

Re: A pro toho, kdo prosadí ruský Temelín, také skvělým

Coz ovsem neni argument pro ani proti jaderne energetice.

P. Pruner 24.5.2012 12:50

rozumné stanovisko

Pan prezident hovořil rozumně. U nás je zatím rozumnou cestou jaderná energetika.  Současně úspory energií všeho druhu v nichž máme ještě velký potenciál a vzor ve vyspělých státech.

Škoda, že nedávno bylo přehlasováno jeho veto nového zákona. Jsem zvědav, kolik bioplynových stanic bude vyrábět skutečně z odpadů (což je chvályhodné i přes to dotování) a kolik z krmné kukuřice, což by nemělo být dotováno.

R. Houška 24.5.2012 11:23

A pro toho, kdo prosadí ruský Temelín, také skvělým

přilepšením k trapně nízkému, prezidentskému důchodu.


Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Eva Burešová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

F-86 při nastřelování kulometů v noci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...