Diskuse k článku: Máme indicie o tunelování OKD, tvrdili horničtí odboráři ministrům

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 26.3.2016 4:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Decker 25.3.2016 20:52

No nevím??? Nejsou odbory přežitek???

J. Novák 26.3.2016 4:09

To určitě ne. Ale v každém případě by si měli páni odboráří uvědomit, že mají vystrkovat růžky na buržuje, tedy na zaměstnavatele, což tedy v tomto případě rozhodně není stát. OKD je soukromá firma, takže oni mají jednat s firmou.

P. Balcar 25.3.2016 13:09

Nechci slevu zadarmo!

M. Veselý 25.3.2016 8:55

Myslím, že se nemýlí – při hlubinné těžbě uhlí vzniká skutečně spousta tunelů. Říéá se jim šachty (svislé tunely) a štoly (vodorovné) ;-)

J. Novák 26.3.2016 4:19

Pane Veseký, když tady tak poučujete, viděl jste někdy šachtu či štolu v hlubinném dole in natura?

S. Stardust 24.3.2016 23:39

Ty odborářské flákače by měli vyrazit jako první a zbytek hned po nich. Všude v Evropě už těžbu utlumili nebo to právě z důvodu nerentabilnosti činí ale čeští odborářští rudí darmožrouti dělají, že o tom neví! V jiných podnicích a továrnách přišly o práci ze dne na den nejen stovky ale rovnou tisíce lidí a nedělala se u toho taková komedie jako nyní kolem této hornické sebranky. Za ty jejich letité nadstandartní platy se už na rozdíl od jiných pracujících museli dávno finančně zabezpečit na tzv. horší časy či případnou nezaměstnanost a k tomu teď ještě dostanou od nástupců pana Bakaly přímo královské odstupné! Tak ať raději drží pysky a rekvalifikují se jako miliony ostatních pracujících občanů, kteří přišli o práci a měli zájem dál pracovat, byť v jiném oboru než byli zvyklí! Změna je život!

J. Novák 26.3.2016 4:18

No, možná byste si měl před tím, než začnete plácat tyhle svoje chujoviny, měl nejprve zjistit, jaké jsou v hornictví platy. Jinak vám mohu říci, že, ač se vám to zdá či nezdá, mezi prací ve fabrice u pásu a prací v uhelně je poměrně podstatný rozdíl. No, zkusil jste si to někdy pod šachtou? Dám vám příklad: Když jsem před mnoha lety studoval na SŠ, tak jsem chodil na brigády na šachtu. A zažil jsem řadu nových brigádníků, kteří sfárali poprvé a také naposledy. A proč? No, ona tam dole nejsou okna a ta jízda klecí je poměrně slušný fofr! Takže ještě jednou: Zkusil jste to někdy pod šachtou? Jinak klídek, ti horníci se zcela jistě rekvalifikují, když to bude třeba. Zažil jsem dobu zavírání šachet na Kladensku a věsměs "šachťáci" v produktivním věku neměli problém najít práci. Ale tam ta práce byla. Na Ostravsku to ovšem hrozí velkým malérem, protože tam jiná práce není. Takže, změna sice je život, ale poraďte jim, kam že by mohli z té Ostravy dojíždět za prací, co?

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...