Diskuse k článku: Nejstřeženější tajemství? Nabídky na dostavbu Temelína

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 9.7.2012 8:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Fiala 4.7.2012 9:23

Tomu říkám "průhledná" státní zakázka

Copak tomu říká paní Karolína Peak - Kvačková a její politická strana LIDEM, působící ve vládě v pilíři moci výkonné?   Co tomu říkají poslanci? Nevadí jim toto konání manažerů STÁTNÍHO PODNIKU ČEZ a.s.?  Co tomu říká pan Vondračka z Transparency international? Média jen referují bez otázek na tělo?

Nebo se na všechny uvedené "dostalo"? Uplácení ze stovek miliard Kč je velmi jné kafe nežli ta sedmička vína.

Dostavba Temelína je to nejzásadnější pro současné a budou generace občanů, ti budou investici včetně úroků z půjčky na ni splácet, nikdo jiný. Státní dluh, jeho absolutní výše (jsou to Kč občanů spořících) je již 1600 miliard Kč a úrok je již 40 miliard Kč ročně! A jistina 1600 miliard se nezmenšuje, ale zvětšuje!!!

V. Šťastný 5.7.2012 10:00

Re: Tomu říkám "průhledná" státní zakázka

....jistina 1600 miliard se nezmenšuje, ale zvětšuje!!!....to máte pravdu a je to mimochodem mimo jiné o 20mld.kč ročně na podporu OZE a tato částka v čase dále poroste.

P. Fiala 8.7.2012 15:20

Re: Tomu říkám "průhledná" státní zakázka

A tyto zvýšené mlr Kč prohlasovala většina poslanců a pak i senátorů v dodatku k Zákonu o výkupu, který přišel coby směrnice z orgánů EU. A Směrnice z EU jsou jen Směrnice, ne Zákony. Zákonem je to až po schválení od jednotlivých poslanců.

V. Šťastný 9.7.2012 8:52

Re: Tomu říkám "průhledná" státní zakázka

souhlas