3. září 2012 10:20 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

O Dětmarovice má zájem i Penta a Energetický a průmyslový holding

Elektrárna Dětmarovice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektrárna Dětmarovice | foto: Wikipedia

PRAHA O uhelnou elektrárnu v Dětmarovicích má zájem řada významných společností působících v energetice. Uvažovaný prodej přilákal i finanční investory. Mezi zájemci jsou Energetický a průmyslový holding (EPH), česko-slovenská investiční skupina Penta či těžařská New World Resources, teplárenská skupina Dalkia, za finanční investory pak americký bankovní kolos Morgan Stanley, uvedl server tyden.cz.

O jiné elektrárny polostátního energetického gigantu ČEZ koncem týdne projevila zájem těžařská společnost Czech Coal, protože by v nich uplatnila své uhlí. Konkrétně se zajímá o Počerady a Chvaletice, u kterých řadu let vede s ČEZ spory o ceny za dodávky paliva. Zájem o tytéž dvě elektrárny projevil i EPH.

K TÉMATU:

ČEZ se rozhodl nabídnout k prodeji některé své uhelné elektrárny, protože v budoucnu chce provozovat pouze omezený počet modernizovaných uhelných bloků. Zároveň chce prodejem vyřešit šetření Evropské komise kvůli podezření z omezování konkurence. Podle dohody s Evropskou komisí musí prodat elektrárny o výkonu 800 megawattů. Společnost uvažuje o odprodeji elektráren ve Chvaleticích a Počeradech, k prodeji nabízí také Tisovou spolu s Mělníkem 3 a výše zmíněné Dětmarovice.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz