4. listopadu 2015 8:03 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Návrat Pitra? Krouží kolem lukrativního areálu Viktoriagruppe v Chlumci

Tomáš Pitr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Pitr | foto: Richard Cortés, Česká pozice

PRAHA Obchodní partner zavražděného bosse Františka Mrázka Tomáš Pitr se vrací k petrochemickému byznysu. Jeho jméno se v poslední době objevilo v souvislosti se společností Viktoriagruppe, jež v současnosti draží svůj průmyslový areál.

Jak ve středu informovala Mladá fronta Dnes miliardář Pitr, který si ve vězení odpykal čtyři roky za daňové úniky, začal spolupracovat s advokátkou Kateřinou Radostovou. Ta ho zastupuje v dražbě lukrativního průmyslového areálu se sklady u Chlumce nad Cidlinou.

„Jsem vázána advokátní mlčenlivostí,takže se k tomu nebudu vůbec vyjadřovat,” sdělila advokátka.

KAUZA VIKTORIAGRUPPE

I když přímé spojení mezi Pitrem a Radostovou ve veřejných registrech není, spolupracovali spolu již v minulosti. Právnička byla manažerkou ve firmách, ve kterých dnes figuruje Pitrův bývalý byznysový partner Kamil Marvánek.

,,Víme, že někdo přibližně před dvěma měsíci jednal s insolvenčním správcem majetku Viktoriagruppe a on následně požádal o členy věřitelského výboru, kde má stát svého zástuce, o souhlas s prodejem areálu v Chlumci nad Cidlinou,” řekl zdroj obeznámený s jednáním.

Radostová případné jednání s insolvenčním správcem majetku Mirkem Mölenem, který pozemek Viktoriagruppe rozprodává, odmítla komentovat.

Podle informací z finanční správy přišla krátce potom advokátka řešit výmaz zástavního práva, jež na areálu leží. To by znamenalo, že je prodej areálu se sklady v závěrečné fázi.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz