Diskuse k článku: Plynovod South Stream není mrtev, kontruje Juncker Putinovi

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 5.12.2014 21:59
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Swozil 5.12.2014 21:59

Tady je vidět, jaký spolek sráčů je tato EU....

Zahyneme společně s nimi (((

J. Olšanský 5.12.2014 8:41

K naplnění zbožného přání

pana Junckera chybí podstatná maličkost: souhlas Ruska, které už má vydírání  Usánie zjevně dost. Když se dohodlo z Tureckem, může Juncker žvanit, co chce. Stratégové v Bruseli  zase něco nedomysleli. Nahráli Putinovi na smeč a ten toho  využil. Bulhaři můžou ronit své krokodýlí slzy, kterak jim  sankce proti Rusku škodí- vybrali si to sami. A v praxi dokázali, kam může vést  eurohujerismus a servilita  Bruseli. Rusko tratit nebude. Na dohodě vydělá Turecko, na kterém Putinovi dost záleží. I kvůli jeho postoji vůči Assadovi. Tak proč by měl Putin ze sebe dělat šaška a vzápětí rušit to, co  přednedávnem podepsal? Co by mu za to Usánie asi tak mohla nabídnout ??? Plané řeči pana Junckera jsou  soudným lidem leda tak k smíchu.

A. Novák 5.12.2014 9:02

Re: K naplnění zbožného přání

přesně tak. Putin zabil dvě mouch jednou ranou: jednak dal pomyslný políček EU za sankce a kromě toho nepřímo posílil Turecko, které na členství v EU čeká už mnoho let...:o)

W. Wexlo 5.12.2014 6:55

Myslím,že jsem slyšel spláchnout pane Junckere

Putin podepsal dohodu o vybudování jiného plynovodu do Turecka ovšem se stejnou kapacitou jako měl mít Southstream tj. 63miliard krychlových metrů/ročně. Tudíž Rusko svůj plyn v naprosto stejném objemu i tak prodá navzdory sobotážím Southstreamu od EU potažmo USA .

Zeptám se teď všech,kdo je tedy víťez? :-))))))))

(EU prozřetelně vyměnila svou energetickou bezpečnost za projev servility a devotnosti k USA. Je to takové Pyrhovo víťeztví,kdy skutečně platí,ještě pár takových a jsme vyřízený)

V. Novák 4.12.2014 18:41

No, když ho Junker vybuduje, tak není.

Brání snad někdo EU stavět South Stream ve vlastní režii?

I ten název bude teď volný a budou ho moct použít. Klidně místo Nabucca, když to krachlo...

Halt EU ve svém vydírání "pfetáhla nápfah" ((C) Krampol) a čumí jak umí...

K. Vyšata 4.12.2014 18:30

Pozdě bycha honit Junckere, Rusko

se už dohodlo s Tureckem na takovém odběru za evropské ceny, že se může na celá projekt vykašlat. Alespoň ušetří na nákladech, bude je potřebovat na vyzbrojení armády a na humanitární sanaci nových republik. Putin udělá gesto, stopnul projekt který by zvyšoval závislost EU na Rusku a zase se setkal s nepochopením. Nějak ti papaláši z EU neví co chtějí.

V. Grycz 4.12.2014 18:18

Je po+raný

z not z vošingtnu. Kdy už se EU začne chovat dospěle? Copak nevidí, že náklady půjdou za ní a za oceánem se budou jen tlemit.

V. Pokorný 4.12.2014 17:45

EU jde do kopru

Pan Juncker, toho času z božího dopuštění předseda evropské komise, podporovatel finančních machinací a podvodů s daňovým rájem, může kontrovat jak chce. EU bude asi muset ze svých patolízalských názorech USA ubrat, protože jinak zřejmě ta slavná EU ve stávající podobě moc dlouho nevydrží. Je to spolek chcípáčků a poskoků USA. Přál bych jak EU tak i Bulharům, aby se s nimi Rusko ani nebavilo. Teď najednou příjdou s tím, že to vlastně Rusové nepochopili, a že ten ropovod postavit asi můžou. Žádné! Zabili jste mi strejčka, tak tady máte přes držku.

J. Podhradsky 5.12.2014 12:03

Re: EU jde do kopru

Proc sem stale pletete USA, proc by se USA mely zajimat o to, kolik a komu a za kolik Rusi prodavaji svuj plyn a kde planuji stavet nove plynovody.

USA maji plynu dost, vcerejsi / ctvrtecni / kvota na plyn, / netural gas / na americke burze , je $ 3,70 , coz pri stejne kvalite plynu, prepocteno na evropske jednotky znamena $ 104,71, a vcera ta cena klesla o 2,84%.

Evropa nechce frakovat a tak bude za plyn platit 2x nebo 3x tolik jako USA , o kolik si Rusi reknou.

. Mimo to, dohoda Rusu s Tureckem ma I jiny vyznam, Turecko si podalo pred lety prihlasku do EU, a Brusel uz dlouho saskuje a odklada vyjadreni, jestli Turky prijme nebo ne a nema odvahu rici ano / domaci odpor, je to islamska zeme / nebo ne / a nastvat Turky vysvetlit to /. A Turci se uz nastvali a dali Bruselu ultimatum, ze chteji prijmuti do EU / hlasovani o tom / vyridit do r. 2020, nebo tu prihlasku sami stahnou.

P. Pruner 4.12.2014 16:48

?

EU by si už měla konečně rozmyslet co vlastně chce a zda Bulharům ten ruský plynovod povolí nebo nikoli.

V. Novák 4.12.2014 18:45

NO, ale pak by ještě musela přesvědčit Rusy, aby se

rozkmotřili s Tureckem, které se ukázalo být spolehlivějším - a nevydírajícím! - partnerem...

Táhnout plynovod přes Turecko je levnější (drahá podmořská část výrazně kratší) a otvírá ruskému plynu cestu do světa. Ať už přes plánovaný hub na hranicích s Řeckem nebo dosud neplánovaný, ale velmi dobře možný LNG terminál na středomořském pobřeží.

K. Pavlik 4.12.2014 15:54

Bulharsku konecne doslo

Bulharsku konecne doslo ze pokud pujde plynovod pres Turecko tak bude kazdy rok prichazet o pekny balik penez. Zaplati jim to EU?