18. března 2013 13:05 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Profesor Pačes míří do dozorčí rady ČEZ. Chválí ho Kalousek

Václav Pačes | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Pačes | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Bývalý šéf Akademie věd a spoluautor Státní energetické koncepce Václav Pačes se stane místopředsedou dozorčí rady státního elektrárenského gigantu ČEZ. V úterý má nahradit Ivo Foltýna, který se chystá rezignovat.

Zprávu o personální výměně potvrdil deníku MF DNES ministr financí Miroslav Kalousek. „Očekávám od této výměny odborné posílení dozorčí rady ČEZ, například i větší propojení v oblasti vědy. Pan profesor je jistě také osoba, která zvýší důvěryhodnost kontrolního orgánu této společnosti,“ řekl deníku ministr.

Biochemik Pačes, který v letech 2005 až 2009 předsedal Akademii věd, není v oblasti energetiky nováčkem. Vedl energetickou komisi za už za vlády Mirka Topolánka, loni společně s dalšími experty vypracoval Státní energetickou koncepci, která doporučila například dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

ČTĚTE TAKÉ:

Pačes nahradí Ivo Foltýna, kterého do ČEZ jmenovala TOP 09. Přesunout se má podle MF DNES do dozorčí rady státní firmy Mero. Foltýn dříve působil jako poradce ministra práce Jaromíra Drábka.

mevMartin Nevyhoštěný