Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Prosazuje léčbu tmou. V ČEZ si posvítím na ekologii, říká Bajgar

Budova ČEZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova ČEZ | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Valná hromada ČEZ v úterý zvolila tři nové členy dozorčí rady. Jedním z nich je i Milan Bajgar, ředitel Beskydského rehabilitačního centra Čeladná, v němž aktivně propaguje tzv. terapii tmou.

Vystudovaný lékař se hodlá v nové funkci zaměřit na vliv elektráren na životní prostředí. "Zajímal by mě samozřejmě vliv elektráren, kolik čeho vypouštějí v komínech, u Temelína a Dukovan bezpečnost a využití jaderných odpadů," řekl serveru Lidovky.cz.

Zkušenosti s energetikou nemá

Zkušenosti s energetikou dle svých slov příliš velké nemá, v dohlížení na vedení energetického giganta mu to prý ale vadit nebude. "Zajímají mě spíše ekologické aspekty a vliv tohoto průmyslu na lidi, protože jsem lékař. V energetice jsem ještě nepracoval, ale jak jsem pochopil, členové dozorčí rady ČEZ by neměli mít vazbu na energetiku ani na těžařský průmysl, tak snad to nebude vadit," upřesnil.

ČTĚTE TAKÉ:

Členy dozorčí rady navrhují akcionáři

Kromě Bajgara zasadnou nově v dozorčí radě i poradce ministra financí Miroslava Kalouska Jiří Volf a Robert Vacek, který pracuje jako šéf sekce koordinace boje s korupcí na úřadě vlády. Ve funkcích nahradili Liběnu Dobrovolnou a Jána Dzvoníka, kteří byli odvoláni po roce.

"Člena dozorčí rady navrhují akcionáři, v případě státu (vlastní 70 procent - pozn. red.) se jedná o ministerstvo financí, přičemž zde platí povinnost z příslušného usnesení vlády konzultovat personální změnu s premiérem. Návrh akcionářů musí schválit valná hromada. Ministerstvo financí předkládá takové návrhy, kdy odborný i morální profil navržených osob dává akcionáři (státu) maximální důvěru, že v dozorčí radě budou hájit jeho zájmy," sdělil mluvčí resortu financí Ondřej Jakob.

Řadový člen dozorčí rady bere 50 000 korun měsíčně

Dozorčí rada má celkem 11 členů, v jejím čele zůstal Martin Roman. Řadoví členové dozorčí rady ČEZ pobírají odměnu kolem 50 000 korun měsíčně. Předseda pobírá asi 100 000 korun a zástupci státní správy funkci vykonávají zadarmo.

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...