1. prosince 2011 16:39 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Rekordní počet lidí utíká od svého dodavatele plynu

Češi odhodili zábrany. Nebojí se jít za levnějším plynem k jiné firmě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Češi odhodili zábrany. Nebojí se jít za levnějším plynem k jiné firmě | foto: Shutterstock

PRAHA Čeští zákazníci mění dodavatele stále častěji. Za prvních jedenáct měsíců letošního roku převedli téměř 412 tisíc odběrných míst na elektřinu a 328 tisíc odběrných míst v případě zemního plynu.

V samotném listopadu tempo změn polevilo, dodavatele elekřiny změnilo 30 tisíc zákazníků, z toho 26,5 tisíce tvoří domácnosti. V předchozích měsících byl tento počet o několik tisíc vyšší.

Jak vyplývá z čísel operátora trhu OTE, na podzim zpomalil přírůstek zákazníků u společností Centropol Energy, České energetické centrum a Bicorn. Tedy firem, které spoléhají hlavně na podomní formu prodeje.

Opačný směr nabral vývoj u zemního plynu. V listopadu operátor trhu zaevidoval rekordních 46 tisíc změn dodavatele. Hlavní podíl na nárůstu měla Bohemia Energy, která navýšila počet zákazníků o 14 tisíc. Vysoké přírůstky zaznemanaly také ČEZ, Pražská plynárenská a Lama Investments.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.