Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Sokolovská uhelná doplnila po úmrtí Štěpánka dozorčí radu. Tragicky zesnulého předsedu nahradí Jaroslav Rokos

František Štěpánek na snímku z dubna 2013. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Štěpánek na snímku z dubna 2013. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Sokolov Společnost Sokolovská uhelná právní nástupce, a.s. doplnila dozorčí radu. Předsedu dozorčí rady a spolumajitele firmy Františka Štěpánka, který v březnu tragicky zemřel, nahradí v čele dozorčí rady Jaroslav Rokos. Novým členem tříčlenné dozorčí rady bude právník Pavel Tomek. Firma o tom ve středu informovala na svých webových stránkách.

Rokos je po Štěpánkovi druhým spoluvlastníkem firmy. Nový člen dozorčí rady Tomek v radě zastoupí rodinu zesnulého Štěpánka. V radě zůstává třetí člen Jan Smolka za zaměstnance. Rokos ve společnosti působí od roku 1985, z toho 17 let pracoval ve funkci ekonomického ředitele. Je menšinovým akcionářem firmy. Tomek se Sokolovskou uhelnou spolupracuje od roku 2006 jako právního zástupce a konzultant.

Dozorčí rada Sokolovské uhelné je jedním z klíčových orgánů firmy. Dohlíží na výkon a působnost představenstva i činnost společnosti.

„Hlavním úkolem dozorčí rady v novém složení bude zajištění stability společnosti v souvislosti s útlumem těžby a zpracování hnědého uhlí. K dalším úkolům patří budoucí rozvoj Sokolovské uhelné i firem ve skupině jak v nových oblastech, tak tradičních segmentech jako je výroba a distribuce elektrické energie nebo tepla,“ uvedla SUAS na webu.

Sokolovská uhelná je jedním z významných výrobců elektrické energie v České republice a zároveň nejmenší hnědouhelnou těžební společností. Hraje významnou roli i při rekultivaci krajiny dotčené povrchovou těžbou.

V současné době ohlásila firma propouštění asi 1000 zaměstnanců v souvislosti s plánovaným ukončením provozu plynárenské technologie ve Vřesové. Důvodem jsou rostoucí náklady na emisní povolenky a tlak na ukončení těžby a zpracování uhlí. Firma ale nabídla státu, že kdyby osvobodil její plynárenskou část od platby za povolenky, udržela by její provoz a tím i zaměstnanost další tři roky. Ve čtvrtek bude jednak s představiteli firmy premiér Andrej Babiš (ANO).

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce
SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce

S prodlužujícím se věkem a poněkud hektickým způsobem života přibývá žen, které mateřství odkládají. Těhotenství po čtyřicítce dnes proto není výjimkou. Vaječníky ale obelstít nejde, na řadu pak přicházejí reprodukční kliniky, které mají řešení.