4. října 2013 14:06, aktualizováno  14:20 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Vitásková neuspěla. Úředníci, kteří nastavili dotace pro solárníky, nepochybili

Šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková | foto: MAFRA- Tomáš Krist

PRAHA Kriminalisté z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality odložili trestní oznámení, které podala předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková na bývalé vedení úřadu. To podle policie při nestavení výše podpory pro provozování solárních elektráren nepochybilo.

Podle oznámení, které policie zveřejnila na svých internetových stránkách bývalé vedení úřadu nepochybilo. „Provedeným šetřením policisté došli k závěru, že v dané věci nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu, nebylo zjištěno, že by bývalé vedení ERÚ nepostupovalo v souladu s právním řádem ČR, a proto bylo vydáno usnesení o odložení věci,“ uvádí policie.

Vitásková v únoru představila výsledky vnitřního auditu ERÚ, které podle ní ukazovaly, že bývalí pracovníci úřadu postupovali nezákonně při stanovování cen. Ceny podle ní byly stanoveny nad rámec zákona a státu a spotřebitelům kvůli tomu mohly vzniknout škody za desítky miliard korun.

Vitásková kvůli podezření podala trestní oznámení pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Mluvčí ERÚ Jiří Chvojka v reakci na dnešní oznámení policie uvedl, že ERÚ bere informaci o odložení trestního oznámení na vědomí. "Do budoucna budeme postupovat jinak, abychom ochránili zájmy spotřebitelů," řekl Chvojka.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK TELCO SYSTÉMŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč