Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 11 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Z Česka se stane energetický ostrov, varuje expert

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 19
  • Poslední: 5.3.2012 9:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Šťastný 5.3.2012 9:17

Nekompabitilní?

Energetický ostrov nekompatibilní s Rakouskem nebo Německem? To říká expert? Co je na vyrobené elektřině nekompatibilního ať už je vyrobena v jakémkoli zdroji? Přece pokud dodržuji standardní napěťové hladiny a kmitočet je to té elektrice jedno z jakého zroje pochází a Rakušané a Němci budou naopak moc rádi, když ve svém těsném sousedství budou mít zdroje na něž v bude v každém okamžiku spoleh. Ale to se musíte zeptat energetiků nebo provozovatelů přenosových soustav a ne poblázněných troubů s vymytými mozky.

J. Kottas 4.3.2012 16:28

Zajímá mne. zda se ještě uvažuje o minijaderkách...

reaktor pod zemí, palivo na dva roky do výměny, žádné exhalace, žádná obsluha a příkon 5 MGW. Stačilo by na jedno město bez problémů.

J. Kulhánek 3.3.2012 10:08

Kampaň proti expertům

Já si nemůžu pomoci, ale tenhle článek je dalším dílkem v pokračující diskreditační kampani proti (skutečným) expertům. Támhle se plácne o expertovi na extremismus, tuhle o energetickém expertovi, zítra o expertovi na menšiny a pomaloučku polehoučku slovo "expert" ztratí obsah, ale nabude pejorativního nádechu.

V tomhle článku zpovídaný zelený mulláh by nejspíš nechal zrušit i zákony fyziky, pravděpodobně včetně fyziků, aby mohl svou slovní ekvilibristiku obohatit o nové konstrukce a prázdné pojmy typu "smart grid". Lokální zdroje zálohované Španělskem mě, stejně jako jednoho z předchozích komentátorů, docela rozesmály. Myšlenka, jak nám Španělé přismártgridují energii v potřebném množství (samozřejmě zdarma!) bez ohledu na jejich vlastní aktuální spotřebu je opravdu jak vystřižená z učebnic typu "Jak rozpoznat profesionálního podvodníka".

T. Hošek 3.3.2012 9:59

....

hlasuji pro energetický ostrov! :-)

F. Rudl 3.3.2012 4:48

energie

malý dotaz. čeho je ten pán expertem? co takhle ztráty ve vedení? co takhle spalování bio-tady nevzniká co2? co takhle odpověď na otázku, co budeme dělat s elektrovoltaickými panely, až doslouží? jaká kompabilita? mají snad v německu jiné napětí? či jinou frekvenci? přenos se snad děje ve vysokonapěťových hodnotách, nebo ne? jak to tedy funguje doteď? není ten pán něco horšího než vůl? 

s úctou fr

P. Hlosta 3.3.2012 7:03

Re: energie

Ten pán se od devadesátého roku angažuje v ekopolitice. Jde o navázání na socialismus jiným způsobem, než komunistické ideály. Ten pán není sám. Spolupracují spolu v koalici mnozí a čerpají peníze třeba z emisních povolenek. Taková Adra, Hnutí duha a další, to jsou všechno instituty pro čerpání peněz na ekoideologii.

Kdo má filipa a hledá zaměstnání z kterého se dá pohodlně vytřískat víc než jen obživa, ten se vrhne na ekologii. Odbornost tam neznamená dlouholeté studium, ale účast v neustálé agitaci pro "záchranu planety". Komu to dobře žvaní, ten má šanci. Prostě stejné jako za socialismu - práce neschopní vpřed!

V. Venc 3.3.2012 12:00

Re: energie

Naprosto přesné konstatování neradostné situace svědčící o snadné ovlivnitelnosti nejenom "lidu".

Je dobře si všimnout, že podstatnou výhodou ekologizmu je snadné zpochybňovaní tržního hospodářství a zdůrazňování nutnosti jeho "spravedlivé" regulace. Totiž jedině fungující tržní prostředí je záchranou před ekopolitou, a nejenom před ní! Posice ekologistů je snadná proto, že tolik "kvákalů" preferuje regulaci a snahu po sociální spravedlnosti a jsou tak hloupoučcí, že požadavky člověka kladou pod ochranu lýkožroutů v parku.

J. Kadeřábek 3.3.2012 0:26

Není nad praxi.

Odpověď experta z MyPower:  ...pokud bude hezky - tzn bude ciste nebe a pekne pocasi a prazit slunce,

budete mit na strese 8x200Wp, 5ti kilovy stridac, tak i vyperete a

vyzehlite a nacerpate (vodu). 

J. Kos 2.3.2012 22:31

A co naše přenosové sítě ?

Jak jsou dostatečné a kvalitní ?  Stačí mě projít městem a podívat se na sloupy vedení po městě. Někde mohu do ocelových sloupů strčit i ruku. Stáří 60 roků . Některé dřevěnné  jsou ještě lepší. Kdy to někomu dojde a hned vyhlásí, že se musí kvůli rekonstrukci sítí zdražit cena energie ?

V. Braun 2.3.2012 20:37

Velmi mizerný rozhovor

Tak jsem se pokusil zkritizovat lidovky za úroveň tohoto rozhovoru a pto zajímavost jsem přidal odkaz na porovnání nákladů na výrobu energie, který jsem našel na internetu, i dostal jsem automatické oznámení, že si redakce nepřeje zveřejnění příspěvku.

I tak to skusím bez odkazu, ale neodpustím siříci, že rozhovor byl ještě mizernější než jsem čekal. Proboha kdo vybíral otázky? Také většina odpovědí ukazovala na spíše menší než vyšší kompetentnost pana experta.

Můj závěr: diskuse je třeba, ale toto bylo spíše PR

j. kříž 2.3.2012 19:19

pidistát jako česko by měl podporovat vývoj

a využívání alternativních zdrojů jako první pač nic nemáme žádnou ropu plyn ani moře pokud solári tak na střechách a pláštích budov vodní díla s generátory všech velikostí recyklace všeho možného studium přírodních procesů to by měla být priorita v česku ovšem chamtivost morálně retardovaných politiků zmařila vše s biliony dluhu toho do budoucna moc nepořídíme čeká nás bankrot tak jako tak a jestli do té doby budem pálit uhlí nebo uran je úplně jedno

R. Poustka 2.3.2012 19:25

Re: pidistát jako česko by měl podporovat vývoj

Těmi retardovanými myslíte např. klan pana ministra Bursíka ?

Ty nás budou stát opravdu hodně.

J. Novák 3.3.2012 5:50

Re: pidistát jako česko by měl podporovat vývoj

Uff, to je ale krásná větička!

R. Poustka 2.3.2012 19:16

Ekologicknergetická expertiza

smutné je, jakým způsobem je tento článek prezentován- diskuse s energetickým expertem. Není to přece nic jiného než blahoskloné mentorování zeleného velebníčka nám hloupoučkým čtenářům. Také skladba otázek evokuje předem připravenou reklamičku ve veřejném médiu, možná zdarma, možná za příjemný honorář pro experta. 

Jen na okraj pro pana redaktora bilančního článku, nepřipadá Vám podivné , když má expert plnou ústa lokálních zdrojů a v okamžiku, když je zahnán do kouta vybalí přenos chybějící energie ze zdrojů v Dánsku, Itálii, Španělsku ???

Vaší poviností novináře je hledat rozpory a ne tleskat, pak nejste novinář, jen placená klaka.

Nemohu se zbavit dojmu, že vámi předvedený expert jen účelově lže. 

J. Kadeřábek 2.3.2012 23:47

Edvard Sequens je hospodářem Calla

a expertem na všechno podobně jako Huml. Lidovky bez jakéhokoliv komentáře pouze otiskly jeho agitku o 18 reaktorech (kéž bychom na ně měli peníze i vhodné umístění). Nejvíc mě dojalo, že FVE Němci zálohují biomasou. Tak nevím proč v Německu staví ty nové uhelné elektrárny (které budou zaručeně produkovat jen ten dobrý a neoteplující CO2).

E. Tocháček 2.3.2012 19:02

Dotaz autorovi

V čem by prosím spočívala naše "nekompatibilita" ? V jiné skladbě zdrojů ? Jste si jistý, že chápete správně význam tohoto slova ?

Z. Kulhánková 2.3.2012 19:00

Haha, zálohování bioplynem!

A když selže ten, je tu tým veverek.

P. Václavík 2.3.2012 18:54

Pole solárních panelů

Kdo by chtěl mít ve svém okolí pole solárních panelů? Kdo by klem něj chtěl každý den chodit? Jen kolem jet vlakem je hnus. Raději jednu tepelnou odsířenou elektrárnu v okrese, nebo jádro v kraji. Podle pana zeleného jsem zpátečník, to byli kulaci kdysi taky. Prostě ideologie.

M. Frank 2.3.2012 18:04

Bože chraň mne před takovými experty!

Expert přiznal, že není energetik a nemá v tomto směru žádné vzdělání. Jeho odpovědi na otázky jsou v podstatě dětinské, nepodložené pohádky. Mohu protiargumentovat jeho způsobem - on je skutečně žoldákem zelené lobby. Vážení kolegové energetici, pojďme vrátit diplomy a staňme se experty v medicíně, nebo v zemědělství, ať je ten bordel tady dokonalý!  A ke svícení budeme požívat dva hřebíky zapíchnuté do citrónu. :-)

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...