2. dubna 2012 18:25 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Zájem lidí o změnu dodavatele proudu už druhý měsíc klesá

Elektřina | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektřina | foto: Lidové noviny

PRAHA Zájem domácností a firem o změnu dodavatele elektřiny polevuje. Po rekordním lednu s téměř sto tisíci převedenými obchodními místy k jinému dodavateli byly výsledky za únor i březen slabší než loni.

Například v březnu zaznamenal operátor energetického trhu OTE celkem 32 538 převodů, meziročně o šest tisíc méně. Pokles se týkal všech hlavních skupin zákazníků od velkoodběratelů až po domácnosti.

Jen díky lednovým počtům nakonec v prvním čtvrtletí přešlo k jinému dodavateli 164 278 zákazníků, což je o 19 tisíc více než v loňském prvním kvartálu.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak dále vyplývá z čísel OTE, oproti loňsku výrazně kleslo tempo náboru u firmy Centropol Energy, která byla loni při získávání nových zákazníků nejúspěšnější. Tento dodavatel, který spoléhá hlavně na podomní formu prodeje, má přesto velké plány. „Letos chceme získat 60 tisíc nových odběratelů elektřiny a 50 tisíc odběratelů plynu,“ uvedl v minulém týdnu obchodní ředitel Centropolu Lukáš Pokrupa.

Co se týká plynu, tady zájem o přechod k jinému dodavateli stále narůstá. V prvním čtvrtletí letošního roku tak učinilo 109 319 zákazníků oproti necelým 75 tisícům v loňském lednu až březnu.

Najdete na Lidovky.cz