18. dubna 2015 16:25 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Západočeská města opět elektřinu nakoupí společně. Ušetří miliony

Vedení elektrického proudu (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vedení elektrického proudu (ilustrační foto). | foto: Reuters

SOKOLOV Sedm západočeských měst nakoupí opět společně elektrickou energii. Nákup pro sdružení zařizuje město Sokolov. Podle jeho místostarosty Karla Jakobce (ODS) ale už nečekají tak výrazné úspory, jako v předešlých letech. Do společného nákupu se zapojí také Aš, Kadaň, Kraslice, Cheb, Loket a Karlovy Vary.

„Zatímco v minulých letech se úspory pohybovaly okolo 25 až 35 procent proti běžným cenám elektřiny, teď už tak velké nečekáme. Vzhledem k tomu, že jsou nyní ceny na trhu nejnižší za poslední roky, očekáváme spíše udržení stávajících cen. Pokud by se podařilo ji ještě snížit, bylo by to skvělé,“ uvedl Jakobec.

Sokolov před dvěma lety nakoupil spolu s devíti dalšími městy elektřinu na burze na dva roky. Smlouva nyní končí. Další nákup by měl podle Jakobce být na tříleté období.

Ušetřili 37 miliónů

„Nebudeme ale už nakupovat na kladenské burze, ale prostřednictví Power Exchange Central Europe, kde prodávají i evropští dodavatelé,“ řekl Jakobec.

V uplynulých dvou letech deset obcí, které společně nakupovaly elektřinu, ušetřilo na silové elektřině téměř 37 milionů korun. Například jen Sokolov loni ušetřil zhruba 1,5 milionu korun proti běžné ceně.

Lidovky.cz, ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz