14. května 2019 11:52 Lidovky.cz > Byznys > Eventy

Černínský palác hostí konferenci Český národní zájem

Pozvánka na konferenci Český národní zájem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pozvánka na konferenci Český národní zájem | foto: Reprofoto

Těsně před volbami do Evropského parlamentu se koná konference zaměřená na problematiku postavení Česka v Evropě a v Evropské unii. Mezi hosty je mimo jiné premiér Andrej Babiš či prezident holdingu Česká zbrojovka Group SE Lubomír Kovařík.

Neztrácíme národní suverenitu? Korespondují vždy ekonomické zájmy s bezpečností? Jak zajistit bezpečnost Česka? Stačí spolupráce v rámci EU a NATO? Co můžeme navíc udělat sami? To jsou témata, která řeší účastníci konference Český národní zájem. Tu pořádá vydavatelství Mafra a hostí ji Černínský palác, tedy sídlo Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

„Je třeba opakovat Český národní zájem. Je to zájem nás všech. Jde o bezpečnost, dostatek práce, vody, ale jde i o potravinovou soběstačnost. Je třeba, aby měly mladé rodiny perspektivu. Aby se nebály mít děti,“ říká k chystané konferenci premiér Andrej Babiš.

Kromě premiéra jsou mezi hosty a přednášejícími například Josef Kotrba, prezident poradenské firmy Deloitte, nový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, šéfka resortu financí Alena Schillerová či Jakub Landovský, náměstek ministra obrany ČR, který se významně angažuje mimo jiné v chystaném nákupu nových vrtulníků pro Armádu České republiky.

Lidovky.cz