1. června 2018 16:15 Lidovky.cz > Byznys > Eventy

Jaký je český národní zájem? O směřování země diskutovali politici se zástupci firem

PRAHA Český národní zájem - tak se jmenuje konference, která se konala 1. června, pod záštitou Lidových novin. V Černínském paláci se sešli politici společně s osobnostmi z byznysu, a diskutovali mimo jiné o tom, zda Česko patří na Západ, nebo na Východ.

Program konference byl rozdělený na řečnický panel a závěrečnou diskusi spojenou s obědem a networkingem. Mezi hlavními tématy konference Český národní zájem bylo renomé českých značek a firem v zahraničí, ekonomická soběstačnost, nutnost spolupráce s EU a otázka východní či západní orientace země.

Svůj pohled na na tyto podtémata přiblížili politici Andrej Babiš či Tomáš Hüner. Z byznysových řad se slova ujala Jaroslava Valová, zakladatelka společnosti SIKO, generální ředitel ČEZ Daniel Beneš či Lubomír Kovařík z České zbrojovky.

Konferenci Český národní zájem pořádala skupina Mafra ve spolupráci s obchodními partnery, jako jsou ČEZ, Gordic, Deloitte, Renomia, Česká spořitelna, Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Česká zbrojovka.

Premiér v demisi Andrej Babiš na konferenci Český národní zájem.
Z konference Český národní zájem. Na snímku šéf ČEZ Daniel Beneš.
Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.