Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Evropské akcie klesly až na šestiměsíční minimum, později ale opět začaly stoupat

Ekonomika

  20:34
MILÁN - Evropské akcie v úterý opět oslabily. Během dne sestoupily až na šestiměsíční minimum, později však část ztrát smazaly. Panevropský akciový index STOXX 600 uzavřel obchodování s poklesem o 2,4 procenta, dopoledne přitom ztrácel až 3,2 procenta.

Evropská komise (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Index STOXX 600 zaznamenal pokles již sedmou obchodní seanci za sebou. Propad na akciových trzích nabral v posledních dnech na rychlosti v důsledku obav ohledně inflace a rostoucích výnosů u dluhopisů, píše agentura Reuters.

Americké akcie po počátečním propadu zamířily vzhůru, v pondělí zažil Dow Jonesův index pokles o 4,6 procenta

Dow Jonesův index amerických akcií se v pondělí snížil o 4,6 procenta, utrpěl tak nejprudší jednodenní procentní pokles od srpna 2011. V úterý procházel značnými výkyvy. Krátce po 19:30 SEČ si připisoval zhruba 0,1 procenta, zatímco na začátku obchodování ztrácel více než dvě procenta.

K úternímu poklesu na evropských akciových trzích velkou měrou přispěly finanční společnosti, cena akcií švýcarské banky Credit Suisse se například snížila o šest procent.

V poklesu v úterý pokračovala rovněž pražská burza, její index PX se snížil o 2,11 procenta na 1098,60 bodu. Pražská burza oslabila potřetí za sebou a její propad oproti předchozím dnům ještě zrychlil.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat