Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Facebook chce konkurovat serverům nabízejícím práci

Média

  7:00
NEW YORK - Internetová společnost Facebook spustí na vlastní sociální síti burzu volných pracovních míst. Informoval o tom deník The Wall Street Journal s odkazem na důvěryhodné zdroje. Nová funkce nejoblíbenější sociální sítě světa by mohla vážně ohrozit servery zaměřené čistě na hledání zaměstnání.

Pro partnery bude výhodné, že na rozdíl od běžné publikace na Facebooku se uživatelé prokliknou na článek na jejich stránkách. foto: Reuters

Facebook při spouštění burzy spolupracuje s některými významnými firmami, které se na hledání volných míst a kvalifikovaných zaměstnanců zaměřují.

Jde mimo jiné o americké BranchOut, JobVite či Work4Labs. Některé z nich již o plánech internetové společnosti řekly svým klientům.

ČTĚTE TAKÉ:

"Spekulace nebudeme komentovat," řekl WSJ mluvčí společnosti Facebook. Zatím není vůbec jasné, jak bude burza pracovních míst na sociální síti fungovat. Je otázkou, zda bude zapracována přímo do současných uživatelských profilů či půjde o úplně novou stránku. Zřejmé pouze je, že Facebook si za tuto službu nebude účtovat žádné poplatky.

Internetový trh s hledáním volných míst a kvalifikovaných zaměstnanců dosahuje zhruba 4,3 miliardy dolarů ročně, což je asi 86 miliard korun.

Řada firem již Facebook k hledání zaměstnanců používá. Firmy jako Dell, Unilever, Boeing či Microsoft mají na sociální síti speciální stránky s nabídkou zaměstnání.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!