Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Facebook v EU zastavuje funkci rozpoznávání obličejů

Ekonomika

  19:48
DUBLIN - Internetová sociální síť Facebook v Evropské unii po vlně kritiky ze strany ochránců soukromí zastavuje kontroverzní funkci automatického rozpoznávání obličejů. Podle portálu německého deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung to oznámil irský úřad na ochranu dat.

Pro partnery bude výhodné, že na rozdíl od běžné publikace na Facebooku se uživatelé prokliknou na článek na jejich stránkách. foto: Reuters

Funkce už nefunguje pro nové uživatele Facebooku. V případě lidí, kteří už konto na této sociální síti používají, by měly být informace o nich smazány do 15. října.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle představ Facebooku má funkce uživatelům ulehčit správu fotek a usnadnit jim na nich vyhledávat jejich přátele. Jakmile někdo nahraje na sociální síť fotografie, program pro rozpoznávání obličejů tváře na snímcích porovná s existujícími fotografiemi a jmény. Pak navrhne, že jména, která přiřadí k obličejům, k nim bude používat i na nových fotografiích. Funkci Facebook zavedl nejdříve ve Spojených státech, pak ji rozšířil i na uživatele jinde ve světě.

Irský úřad na ochranu dat je zodpovědný za kontrolu aktivit Facebooku v Evropě, protože americká firma má v této zemi své evropské sídlo. Aby sporné rozpoznávání obličejů používat přestal, úřad Facebooku doporučil koncem loňského roku.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat