Sobota 19. června 2021svátek má Leoš 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Favoritkou rady do čela ČT je Kasalová, šanci má i Janeček

Jana Kasalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Kasalová | foto: ČTK

Do druhého kola volby ředitele České televize dnes postoupili současný ředitel Jiří Janeček, Jana Bobošíková, Hynek Chudárek, Jana Kasalová a Radomír Pekárek. Pět nejvhodnějších kandidátů z 19 připuštěných k volbě (tři vypadli kvůli formalitám) dnes v tajné volbě vybrala Rada České televize.

V prvním kole dnešní volby Kasalová získala 12 hlasů, Janeček 11, Chudárek 10 a Bobošíková 9. Pekárek získal sedm hlasů, v druhém byl vybrán jedenácti hlasy.

Užší výběr se měl uskutečnit už v polovině května, rada jej však odložila, protože čekala na nově zvolené radní. Finálová volba by měla proběhnout 15. července, ač rada původně předpokládala, že by ji mohla provést už 24. června.

Šéf ČT vyměnil svého zástupce, teď je jím Karmazín

Měsíc a půl před koncem svého mandátu vyměnil generální ředitel ČT Jiří Janeček svého zástupce. Tím se místo dosavadní šéfa techniky Rudolfa Popa stal provozní ředitel televize Vladimír Karmazín.

Ten tak bude mít pravomoc řídit televizi v Janečkově nepřítomnosti a také v případě, co by Janeček z nejvyššího postu v půli července odešel a zároveň nebyl včas zvolen jeho nástupce. „Funkci zastupujícího generálního ředitele chápu jako úřednický post,“ řekl dnes televizním radním Janeček s tím, že Karmazín by měl v případné roli prozatimního šéfa ČT právě zajistit stabilitu a hladký chod instituce.

„Myslím, že máme všichni zájem na tom aby televize veřejné služby pokračovala kontinuálně,“ předeslal končící šéf ČT.

Pop prý Janečkovi sdělil, že funkci nechce zastávat kvůli dvěma jiným velkým pracovním povinnostem, jedním je probíhající proces digitalizace, druhým příprava olympijských her v roce 2010 ve Vancouveru.

„Uznal jsem, že oba tyto projekty vyjadřují plné nasazení,“ uvedl Janeček. Rada jeho návrh jednomyslně schválila.

Jiří Janeček

Od července 2003 generální ředitel České televize. V ČT pracoval kontinuálně od roku 1989 postupně jako redaktor krajského vysílání, moderátor hlavního zpravodajského pořadu Události, posléze vedoucí moderátorů, od prosince 2002 ředitel zpravodajství.

Jana Bobošíková

V roce 2004 byla zvolena za hnutí Nezávislí do Evropského parlamentu. V roce 2006 se stala předsedkyní strany Politika 21. Do letošních eurovoleb vede koalici Suverenita.

V minulosti pracovala v Československé i České televizi. Během televizní krize byla ředitelkou zpravodajství. Mezi lety 2001 až 2004 moderovala diskuzní pořad TV Nova Sedmička.

Hynek Chudárek

Pracuje jako výkonný ředitel a člen představenstva hudební televize Óčko a na stanici má podíl také jako její spoluzakladatel a akcionář. V devadesátých letech podnikal s CD a DVD nosiči.

Jana Kasalová

Pracuje jako mediální konzultant pro Ministerstvo zahraničních věcí, kde měla na starosti vládní kampaň na podporu vstupu ČR do EU.

Pracovala také jako novinářka pro týdeník Reflex deník, Mf Dnes, později jako scenáristka a dramaturgyně pro TV Nova. Od roku 1998 působila v TV Prima postupně jako šéfredaktorka publicistiky, programová ředitelka a ředitelka vlastní výroby.

Radomír Pekárek

Někdejší šéf tehdy ještě neexistující digitální televize Barrandov, která začala vysílat letos v lednu. Předtím pracoval jako ředitel televizní a dabingové divize barrandovských studií.


 

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

Rakušan Aleksandar Rakic si už Jiřího Procházky všiml. A chce mu v UFC srazit... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

Ruská vakcína Sputnik V. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...

Pitný režim kojence: Na co si dát pozor?
Pitný režim kojence: Na co si dát pozor?

Pitný režim vašeho miminka je stejně důležitý jako kvalitní strava. Maminky ale často neví, jak je to s ním u kojenců a batolat. Stačí mateřské...