Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

S Voříškem končí ve zprávách i Fialová. Nova hledá novou dvojici

Ekonomika

  12:20aktualizováno  13:53
PRAHA - Televizní noviny už nebude moderovat nikdo z populární dvojice Voříšek Fialová. Spolu Karlem Voříškem, kterého stáhla televize Nova kvůli jeho spolupráci s Stb, odejde i jeho kolegyně hlasatelka Markéta Fialová. Místo zpráv bude mít na starost volební prezidentské speciály - Cesta na Hrad. Do Televizních novin nastoupí nová moderátorská dvojice.

Moderátorka Televizních novin na Nově Markéta Fialová. foto: tv.nova.cz

"Na řešení intenzivně pracujeme, brzy představíme novou moderátorskou dvojici," sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí TV Nova Marie Fianová.

Karel Voříšek musel odejít poté, co skupina historiků zveřejńila informaci, že ještě jako předseda fakultního výboru SSM v 80. letech informoval StB o aktivitách svých spolužáků z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Vedení televize se rozhodlo z Televizních novin stáhnout i jeho kolegyni Markétu Fialovou. Ta ale nezmizí z obrazovek zcela. "V následujících dvou týdnech bude mít primárně na starosti dlouho připravované prezidentské speciály Televizních novin - Cesta na Hrad, které startují už příští čtvrtek," dodala Fianová.

Informace, že Voříšek spolupracoval s StB, pochází z nové publikace mladých badatelů, která popisuje posledních dvacet socialistických let na Univerzitě Karlově v Praze.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat