Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nová konkurence Applu? Microsoft představil nový tablet Surface

Média

  9:00
LOS ANGELES - Americká společnost Microsoft představila vlastní tablet nazvaný Surface. Největší softwarový výrobce na světě by měl svůj tablet s operačním systémem Windows 8 uvést na trh na podzim.

Nové tablety firmy Microsoft. foto: Reuters

Bude mít dvě verze, jednu založenou na tradičních čipech Intel Corp., druhá bude využívat mikroprocesorů ARM. Obě ale budou mít rozkládací kryt jako klávesnici. Podle agentury Reuters má tato novinka představovat konkurenci pro iPad firmy Apple.

ČTĚTE VÍCE:

Jedna verze váží 680 gramů a cenově je podle agentury AP srovnatelná s ostatnímui tablety. Druhá váží 910 gramů a její cena odpovídá Ultrabooku.

Prototyp představil na tiskové konferenci v Los Angeles výkonný šéf firmy Steve Ballmer. Bez dalších podrobností uvedl, že tablet bude srovnatelný se současnými tablety ARM a Ultrabooky firmy Intel.

Uvedení vlastního tabletu by mělo z Microsoftu udělat přímého konkurenta jeho nejbližších hardwarových firem jako je Samsung Electronics a Hewlett-Packard.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Microsoft se s novými Windows snaží dostat na pole tabletů a chytrých mobilů, kde dosud dominují Apple a Google. Vlastní počítačový tablet, který by měl být rovnocenným konkurentem pro tablety iPad od Applu, začal vyvíjet i finský výrobce telekomunikačních zařízení Nokia.

Experti očekávají, že Nokia přijde s vlastním tabletem už letos a že přístroj bude mít operační systém Windows 8 od Microsoftu.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?