12. září 2011 11:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

AAA Auto expanduje do Ruska. Otevřelo první pobočku

Autobazar AAA Auto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobazar AAA Auto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Autobazar AAA oficiálně otevřel první pobočku v Rusku. Ta se nachází v blízkosti hlavního silničního obchvatu kolem Moskvy.

Informovala o tom dnes společnost. Nová pobočka bude zpočátku zaměřena na výkup s předpokládanou nabídkou až 500 vozů. AAA Auto bude obchodní činnost v Rusku řídit pomocí dceřiné společnosti AAA AUTO LLC.

ČTĚTE TAKÉ:

"Otevření pobočky v moskevské oblasti je součástí našich dlouhodobých expanzních plánů, které byly schváleny představenstvem společnosti. Vstup na ruský trh jsme plánovali již několik let, ale kvůli finanční krizi se celé načasování realizace muselo posunout na vhodný okamžik," uvedl generální ředitel skupiny Anthony Denny.

Podle společnosti budou ruským zákazníkům poskytovány stejné služby jako v České republice a na Slovensku.

Kromě Ruska plánuje společnost další expanzi v Česku a na Slovensku. Zde chce do konce roku otevřít pět nových prodejen. Nyní má 25 prodejních míst.

AAA Auto v Česku a na Slovensku v prvním pololetí prodalo 22.241 aut, což je téměř o pětinu více než loni. Skupina zvýšila tržby o 41,8 procenta na 130 milionů eur (asi 3,1 miliardy korun). Konsolidovaný čistý zisk vzrostl o 37,7 procenta na 3,2 milionu eur.

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.