18. listopadu 2009 14:11 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Adidas plánuje tenisky za euro. Mířit mají do chudých zemí

boty Adidas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy boty Adidas | foto: Lidové noviny

FRANKFURT Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas plánuje výrobu "jednoeurových" tenisek. Prodávat se budou v nejchudších zemích světa.

Adidas zahájí zkušební výrobu superlevných bot příští rok v Bangladéši. První páry "neziskové" obuvi se mají v Bangladéši nejen vyrobit, ale také prodat. Na rozdíl od běžných výrobků Adidas.

S projektem přišel za firmou nositel Nobelovy ceny míru z roku 2006 Muhammad Yunus. Ten firmě navrhl, aby se zapojila do sociálního byznysu a vyráběla cenově dostupné zboží pro lidi z rozvojových zemí. Ty by se měly vyrábět na místní úrovni a zároveň by měla produkce zajistit nová pracovní místa. Informaci už potvrdil mluvčí společnosti Adidas.

Nové tenisky by se měly prodávat za takovou částku, která nepřevýší náklady na materiál a výrobu. Jestli ale nakonec levné boty pro chudé země budou stát skutečně jen jedno euro, nebo budou dražší, není podle mluvčího Adidasu ještě stanovené.

Zatím také není jasné, jestli "jednoeurové" tenisky budou mít tři proužky, které jsou typickou značkou výrobků Adidas, anebo jestli se budou prodávat pod jiným názvem. Mluvčí Adidasu uvedl, že podle některých návrhů by se obuv nakonec neměla prodávat pod vůbec žádnou značkou ani názvem.  

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz