26. února 2014 9:09, aktualizováno  9:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Adidas stáhl sexy trička pro brazilské MS. Prý sexualizují obraz země

Brazílie - Nizozemsko (fanoušci v Riu). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brazílie - Nizozemsko (fanoušci v Riu). | foto: Reuters

BRASÍLIA Výrobce sportovních doplňků Adidas zastavil prodej speciální řady triček s tématikou fotbalového mistrovství světa v Brazílii. Donutil jej k tomu postoj brazilských úřadů, které si stěžovaly, že trička "sexualizují obraz země". Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Na jednom ze sporných triček je obrázek skrovně oděné ženy s nápisem: "Chceš si zaskórovat?" a na dalším mnozí vidí vyšpulený zadeček v bikinách stylizovaný do podoby srdce s nápisem: "Miluji Brazílii."

Brazilský turistický úřad Embratur uvedl, že se bude rozhodně stavět proti jakémukoli produktu, který bude spojovat obraz Brazílie se sex-appealem.

Sexy trička od Adidasu pro fotbalového mistrovství světa v Brazílii.

Sexy trička od Adidasu pro fotbalového mistrovství světa v Brazílii.

Adidas je jedním z hlavních sponzorů nadcházejícího fotbalového mistrovství světa, na které dodá míče. Po brazilském protestu se firma rozhodla trička, která patřila do limitované edice určené k prodeji ve Spojených státech, ihned stáhnout z trhu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz