2. prosince 2009 9:42 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Aero bude možná vyrábět částí legendárního vrtulníku Black Hawk

Vrtulník Black Hawk UH-60M | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrtulník Black Hawk UH-60M | foto: Reprofoto

PRAHA Letecká společnost Aero Vodochody, kterou vlastní finanční skupina Penta Investments, je v úzkém výběru na dodavatele části kabiny legendárního amerického bojového vrtulníku Black Hawk.

Uvedl to deník Mladá fronta Dnes (MfD). S producentem vrtulníku, společností Sikorsky Aircraft, má Aero úzké kontakty již delší dobu.

"Můžeme potvrdit, že se účastníme tendrů na dvě zakázky - dodávky kabiny a kabelových svazků," řekl listu mluvčí Penty Martin Danko. Kdy by mohl být obchod uzavřen a jak velký přínos by znamenal pro firmu, která společně s celým oborem prochází krizí, nechtěl komentovat.

Vrtulník Black Hawk UH-60M

Podle informací deníku je tendr před dokončením. Česká továrna by mohla dodávat části kabiny do modelu UH-60M a kabelové svazky do modelu S-70i.

Oba stroje se pyšní příslušností do rodiny vrtulníků Black Hawk, která se poprvé objevila ve výzbroji americké armády v sedmdesátých letech.

Vrtulník Black Hawk UH-60M

Kromě Sikorského spolupracuje Aero také například s francouzskou firmou Latecoere, pro niž vyrábí podsestavy dveří letounu Embraer 170/190. Pro švédský Saab dělá od letoška závěsníky stíhačky JAS-39 Gripen.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!